/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
Powiększenie magazynu dzięki regałom, wysięgnikowym

HAPex: Bezpieczne, ergonomiczne i wydajne składowanie materiałów drewnianych

OHRA

Autor:
Źródło: OHRA
Data: 2016-12-20


Spółka HAPex s.r.o., jeden z największych w Czechach importerów drewna i materiałów drewnianych, powiększyła swój magazyn dystrybucyjny dzięki systemom regałowym marki OHRA. Regały wysięgnikowe przekonują swoją uniwersalnością i wysoką nośnością. Ustawione zarówno wewnątrz jaki na zewnątrz regały wysięgnikowe nie tylko znacznie zwiększyły powierzchnię magazynową, lecz również skróciły czasy dostępu do towaru oraz usprawniły kontrolę nad składowanym towarem.

Regały OHRA można szybko dostosować do wymiarów składowanych artykułów.Regały OHRA można szybko dostosować do wymiarów składowanych artykułów.Fot. OHRA

HAPex prowadzi w Hradec Králové jeden z największych w Czechach magazynów dystrybucyjnych na materiały drewniane. Stąd dostarczane są do stolarzy i przemysłu obróbki drewna między innymi elementy stolarki okiennej, płyty z drewna klejonego oraz płyty OSB, profile drewniane jak i belki konstrukcyjne i tarasowe. Dochodowa działalność handlowa i poszerzający się asortyment produktów wymagały powiększenie istniejącego magazynu. Celem było zwiększenie powierzchni magazynowej. Z drugiej strony znaczna ilość różnych formatów i materiałów wymagała zoptymalizowania procesów składowania w magazynie i odbioru z niego towarów. Przy okazji ważna była poprawa bezpieczeństwa składowania.

Firma HAPex zdecydowała się z tego względu na powiększenie magazynu z wykorzystaniem systemu OHRA - europejskiego lidera rynku regałów wysięgnikowych. Już w roku 2010 przedsiębiorstwo wyposażyło istniejący magazyn wewnętrzny w regały OHRA. Przekonywujące były wtedy między innymi ramiona wysięgnikowe dowolnie zawieszane na wspornikach regałów w siatce 100 milimetrów. Można jest regulować bez narzędzi a regały można szybko dostosować do wymiarów składowanych artykułów. Do tego zawieszone ramiona odchylają się w razie uderzenia. W ten sposób unika się uszkodzenia regału, jak również towarów.

Wszystkie elementy nośne regałów są wykonane z pełnościennej, walcowanej na gorąco stali. Nawet przy silnym uderzeniu konstrukcja ta zachowuje trwale swoje własności statyczne. Poza tym duża nośność – w magazynie HAPex 1.000 kilogramów na ramię – wąska konstrukcja tym samy możliwość maksymalnego wykorzystania powierzchni. Dodatkowo zwiększono w firmie HAPex paletę sposobów składowania poprzez wyposażenie regałów wysięgnikowych w drewnianą podłogę. W ten sposób powstała nieprzerwana powierzchnia magazynowa, której nie zakłócają pośrednie wsporniki.

Do powiększenia istniejącego magazynu spółka HAPex zdecydowała się na zakup nowych regałów o łącznej długości 52 metrów, wysokości 4.500 milimetrów oraz na cztery poziomy magazynowe na zewnątrz. Dla ochrony przed czynnikami pogodowymi regały zostały zadaszone. W tym celu wsporniki regałów stanowią jednocześnie konstrukcje nośną dachu – tania alternatywa do budowy nowej hali magazynowej.

 O firmie HAPex s.r.o.:

Spółka HAPex została założona w roku 1999 przez zespół specjalistów z wielkim doświadczeniem w przemyśle drzewnym. Historia przedsiębiorstwa sięga jednak roku 1993, gdy spółka-matka stworzyła sieć profesjonalnych dostawców z Czech, Niemiec, Słowacji, Skandynawii, Rosji oraz Indonezji. Z magazynu w Hradec Králové zaopatruje się klientów z całych Czech, Słowacji, Polski a nawet z całej Europy.

 O firmie OHRA:

Przedsiębiorstwo OHRA Regalanlagen GmbH mieszczące się w Kerpen koło Kolonii oferuje systemy regałowe i magazynowe między innymi dla handlu w branży budowlanej, metalowej oraz drewnianej. OHRA, lider na rynku europejskim i specjalista w dziedzinie regałów wspornikowych wykorzystuje do produkcji systemów regałowych wyłącznie wysokiej jakości pełnościankowe, walcowane na gorąco, standardowe konstrukcje stalowe. Dzisiaj OHRA w stałym partnerstwie dostawców kompletnych magazynów oraz producentów techniki transportu bliskiego oferuje kompleksowe rozwiązania systemowe w obszarze regałów wspornikowych i paletowych, również jako generalny wykonawca. Powyższe portfolio uzupełniają zautomatyzowane rozwiązania z urządzeniami obsługi regałów, stacjami kompletowania zleceń i swobodnie konfigurowalnym oprogramowaniem magazynowym oraz komputerem dla przepływu towarów. OHRA reprezentowana jest przez własne biura dystrybucji w 13 krajach Europy.

Pozostałe informacje:

OHRA Regalanlagen GmbH
www.ohra.pl
http://regalywspornikowe.pl/
Polska północna: +48 663905555
Polska południowa: +48 605970505
Email: info@regalywspornikowe.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz