/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
EDUKACJA

Nauka nie musi być nudna - Warsztaty renowacji mebli

WTD SGGW

Autor: Izabela Niziałek, oprac. red
Źródło: WTD SGGW
Data: 2016-12-12


Studenci z Koła Naukowego Przedsiębiorczy Technolog działającego przy Wydziale Technologii Drewna SGGW w Warszawie mają okazję uczyć się zarządzania projektami w praktyce. W ramach jednego z nich studenci zorganizowali warsztaty z renowacji starych mebli.

Ocalić od zapomnienia - warsztaty z renowacji starych, drewnianych krzeseł.Ocalić od zapomnienia - warsztaty z renowacji starych, drewnianych krzeseł.Fot. WTD SGGW

Pomysłodawczynie projekt - Eliza Lieber, Maria Kępka oraz Paulina Maciejec, wymyśliły zajęcia "Ocalić od zapomnienia", czyli warsztaty z renowacji starych, drewnianych krzeseł. Studentki pozyskały sponsorów, którzy dostarczyli lakiery, woski, farby oraz narzędzia i dzięki którym uczestnicy warsztatów mogli korzystać z nich bezpłatnie.

Jak się okazało, nie potrzeba dużo narzędzi ani profesjonalnego warsztatu, aby przeprowadzić renowację. Podczas zajęć pokazane zostały techniki odnawiania mebli, jakie każdy z uczestników z powodzeniem może zastosować w domu. Wystarczy trochę miejsca w domu, stare gazety i przede wszystkim chęć do pracy.

Najpotrzebniejszymi "narzędziami" podczas warsztatów były ścierki (najlepiej dobrze sprana bawełna lub flanela), zwykłe szare mydło, miska, trochę papieru ściernego (granulacje 60 lub 80 do zdarcia starej powłoki, 100 lub 120 do wygładzenia i 150 lub 180 do przygotowania pod lakier lub wosk lub olej oraz 240 lub 320 do szlifowania powłok między warstwami), nieduży ostry nóż, płaski śrubokręt w jednym lub dwóch rozmiarach, klucz płaski. A dla bardziej zaawansowanych dodatkowo cykliny i dłutka. Już po 5 godzinach zajęć części uczestników udało się nałożyć na krzesła woski albo pierwszą warstwę nowej farby.

Ocalić od zapomnienia - warsztaty z renowacji starych, drewnianych krzeseł.Ocalić od zapomnienia - warsztaty z renowacji starych, drewnianych krzeseł.Fot. WTD SGGW

Nieocenioną pomocą dla uczestników warsztatów był mgr inż. Bartłomiej Rębkowki doktorant WTD SGGW w Warszawie oraz mgr inż. Andrzej Mazurek pracownik Wydziału, którzy przez cały czas pomagali, cierpliwie tłumaczyli i doradzali w dobieraniu produktów do renowacji.

-Zainteresowanie naszymi warsztatami było tak duże, że postanowiliśmy zrobić druga edycję w lutym 2017r. Wszystkich chętnych zapraszamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku - mówi Maria Kępka jedna z organizatorek warsztatów, studentka 3 roku kierunku meblarstwo WTD SGGW.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz