/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
OKNA i DRZWI

BUDMA 2017 - Fachowe targi budowlane

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Autor: oprac. red
Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie
Data: 2016-12-05


W dniach 7-10. lutego 2017r. w Poznaniu odbędzie się kolejna odsłona Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA. Tradycyjnie już, największe w tej części Europy targi budowlane, będą miejscem spotkań, dyskusji i rozmów biznesowych dla czterech głównych grup profesjonalistów: handlowców, architektów, fachowców oraz inwestorów.

Podczas targów BUDMA zapoznać się można między innymi z nowoczesnymi produktami z drewnaPodczas targów BUDMA zapoznać się można między innymi z nowoczesnymi produktami z drewnaFot. D.Jabłoński

Mimo, że do rozpoczęcia targów zostało jeszcze dwa miesiące, praktycznie cały pawilon nr 5 MTP, w którym główną reprezentowaną branżą będzie stolarka otworowa jest już zarezerwowany! Wśród Wystawców zobaczymy m.in. takie firmy jak: Bamar-Pol, Bertrand, Drutex, Fakro, Flanders, GFA, Immobile, Karpol, Komsta, Konsport, Lewens, Mol, Pol-Skone, Polswat, Poltau, Porta KMI, Pozbud, Team-Plast czy także Windows 2000. Łącznie, z sektora stolarki otworowej, swoje najnowsze propozycje produktowe i usługowe zaprezentuje blisko 100 firm, zarówno z Polski jak i zagranicy.

 

MONTERIADA

Uzupełnieniem ekspozycji będzie także specjalna strefa pokazowo - edukacyjna Monteriada, która zaprezentuje prawidłowe techniki montażu stolarki otworowej. Monteriada jest częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Dobry Montaż” organizowanej przez Związek Polskie Okna i Drzwi (POiD). Z początkiem sierpnia ruszyła kontynuacja prowadzonej w latach ubiegłych kampanii, tym razem wzbogacona o szereg nowych działań, jak m.in. klasy patronackie w szkołach zawodowych czy także certyfikowanie monterów. W ramach tej kampanii, podczas targów BUDMA, powstanie specjalna strefa, na której zobaczymy na żywo dobre praktyki montażu okien, drzwi, bram i osłon z wykorzystaniem nowoczesnych technik montażowych, mocowań oraz narzędzi. Do dyspozycji zwiedzających będą także specjaliści, którzy udzielą porad i odpowiedzą na wszelkie pytania. 

 

Spośród innych wydarzeń jakie odbędą się podczas przyszłorocznych targów BUDMA warto wymienić np.:

 

STREFA FACHOWCA

Strefa Fachowca to targowa nowość. Będzie to specjalna strefa pokazowo-warsztatowa, gdzie każdy fachowiec będzie miał możliwość własnoręcznego wypróbowania i sprawdzenia zalet innowacyjnego sprzętu budowlanego, narzędzi  i materiałów. Strefa ma na celu umożliwienie fachowcom nie tylko zdobycia informacji na temat najnowszych produktów prezentowanych podczas targów, ale przede wszystkim możliwość ich oceny w warunkach „roboczych”. Strefa Fachowców zlokalizowana będzie w centralnym miejscu targów w pawilonie nr 4. 

 

 

TURBO DEKARZ

Otwarte zawody dla dekarzy, cieśli i blacharzy. Tutaj nie ma żadnych ograniczeń wiekowych czy umiejętnościowych, liczy się przede wszystkim dobra zabawa. Na śmiałków czekać będą szybkie zadania zręcznościowe, umiejętnościowe, quizy z wiedzy dekarskiej, szybki montaż elementów dachowych, wbijanie gwoździ na czas oraz bicie rekordu Polski w montażu okna dachowego. Oczywiście przewidziano cenne nagrody! Podejmij wyzwanie, weź udział w zabawie – Turbo Dekarzem nie zostaje się co dzień!

 

MISTRZOSTWA, POKAZY, WARSZTATY

Najwyższe umiejętności zaprezentują parkieciarze podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski Parkieciarzy. Podczas targów BUDMA zobaczymy reprezentantów z m.in. Białorusi, Czech, Niemiec, Polski, Słowacji, Rosji oraz Ukrainy. Na fachowców czekać będą również warsztaty parkieciarskie, a chętni będą mogli przystąpić do egzaminu na Mistrza lub czeladnika. Mistrzowskie pokazy umiejętności, z wykorzystaniem różnych rodzajów wykładzin,  czekają nas również podczas III Mistrzostw Polski Montażu Wykładzin. Również tutaj będzie można podnieść swoje kwalifikacje i kompetencje dzięki organizowanym warsztatom i szkoleniom. 

 

Klub PREMIER BUDMA

Nowości to jeden z największych atutów targowych wydarzeń. Podczas BUDMY w ofercie Wystawców możemy się naturalnie spodziewać ich nawet kilkaset, a dodatkowo w lutym będziemy mieli okazję zobaczyć absolutne premiery rynkowe, produkty, których nie będzie w sprzedaży aż do rozpoczęcia targów! Zatem to osoby, które zdecydują się przyjechać do Poznania zobaczą je jako pierwsze i też jako pierwsze będą mogły wprowadzić je do swojej oferty czy też zastosować w swojej pracy. 

 

Jedną z gwiazd Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2017 będzie Fernando Menis, który przyjedzie do Poznania na zaproszenie Izby Architektów RP. Fernando Menis to hiszpański architekt będący jedną z ciekawszych postaci współczesnego świata architektury. Każdy z jego projektów jest niepowtarzalny, nawiązujący do kształtów natury. W swoich pracach często wykorzystuje drewno, kamień i beton, zestawiając ich kolory i faktury oraz wydobywając walory ich struktury grą światła i cienia. W Polsce jest znany z projektu Centrum Kongresowo-Kulturalnego Jordanki w Toruniu, wybranego w konkursie spośród 22 nadesłanych propozycji. Jego koncepcja surowej betonowo-ceglanej wielofunkcyjnej sali, która częściowo zanurzona jest pod ziemią zyskała uznanie w całej Europie. 

 

Targom BUDMA towarzyszyć będą Międzynarodowe Targi Kominkowe - KOMINIKI

 

W grupie raźniej i taniej!

Dla wszystkich zainteresowanych przyjazdem na targi BUDMA organizator przygotował projekt „Przystanek BUDMA”, dzięki któremu dojazd do stolicy Wielkopolski będzie dofinansowany. Trzeba natomiast spełnić kilka warunków. Przede wszystkim z dofinansowania przyjazdów grupowych skorzystać mogą profesjonaliści związani z branżą budowlaną, a grupa musi liczyć minimum 8 osób wraz z kierowcą. Dofinansowanie dotyczyć będzie przejazdu w „jedną stronę”, a jako dodatkowy bonus cała grupa otrzyma bezpłatne wejściówki i możliwość wjazdu na tereny targowe. Szczegóły projektu „Przystanek BUDMA” znajdują się na stronie internetowej targów. 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA