/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

XX lat akredytowanego Laboratorium Instytutu Technologii Drewna

Drewno.pl

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: Drewno.pl
Data: 2016-11-29


Laboratorium Badania Drewna, Materiałów Drewnopochodnych, Opakowań, Mebli, Konstrukcji i Obrabiarek Instytutu Technologii Drewna obchodziło 20-lecie działalności akredytowanej przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji. Uroczyste spotkanie z tej okazji odbyło się 24. listopada w siedzibie ITD w Poznaniu.

Dyrektor ITD dr Ewa Ratajczak odbiera gratulacje z okazji XX-lecia akredytowanej działalności Laboratorium Dyrektor ITD dr Ewa Ratajczak odbiera gratulacje z okazji XX-lecia akredytowanej działalności Laboratorium Fot. D.Jabłoński

Laboratorium Instytutu Technologii Drewna zostało powołane do życia 20. listopada 1995r. Rok później, 15.11.1996r., uzyskało akredytacja wydaną przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji (przekształcone później w Polskie Centrum Akredytacji). Akredytacja Laboratorium to poświadczenie wysokiej jakości prowadzonych badań i bezstronności wykonywanych usług. 

Początkowo Laboratorium posiadało cztery sekcje (z czego jedna, zajmująca się badaniami mebli miała siedzibę w Warszawie). Obecnie w ramach Laboratorium działa 9 sekcji:

  • Badań Fizycznych i Mechanicznych
  • Badań Chemicznych
  • Badań Mebli
  • Badań Jakości Powietrza
  • Badań Konserwacji i Ochrony Drewna oraz Materiałów Drewnopochodnych
  • Badań Powierzchni
  • Badań Palności
  • Badań Maszyn i Urządzeń do Obróbki Drewna
  • Badań Biopaliw Stałych.

Łącznie Laboratorium posiada 120 akredytowanych metod badawczych i realizują rocznie ponad 3000 zleceń.

Spotkanie było okazją do podsumowania działalności Laboratorium ITDSpotkanie było okazją do podsumowania działalności Laboratorium ITDFot. D.Jabłoński

W uroczystości z okazji XX-lecia akredytowanej działalności uczestniczyli pracownicy Instytutu Technologii Drewna oraz zaproszeni goście - partnerzy i klienci Laboratorium. Spotkanie było okazją do podsumowania dwóch dekad działalności oraz wymiana doświadczeń w zakresie współpracy Instytutu i jego partnerów.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA