/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Liczne pożary w zakładach zajmujących się przetwórstwem drewna

Państwowa Straż Pożarna

Autor: oprac. pks
Źródło: Państwowa Straż Pożarna
Data: 2016-11-29


W ostatnim dniach doszło do licznych pożarów zakładów działających w branży drzewnej. Łączne straty liczone są w milionach złotych, na szczęście nikt w pożarach nie ucierpiał.

Pożar fabryki okien w DanowiePożar fabryki okien w DanowieFot. KP PSP w Goleniowie

W nocy z poniedziałku na wtorek  (29. listopada) ogień doszczętnie strawił zakład produkcji okien Partner S w Danowie (gm. Goleniów, woj. zachodniopomorskie). Ogień pojawił się w hali wykorzystywanej na cele magazynowe i produkcyjne, w której m.in. znajdowały się rozpuszczalniki i lakiery wykorzystywane w produkcji. Pomimo akcji, w której brało 18 zastępów Straży Pożarnej, nie udało się powstrzymać pożaru, który doszczętnie strawił fabrykę. Hala spaliła się całkowicie, a ogień przerzucił się również na drugą, stojącą obok pustą halę. Łącznie spłonęło około 3 tys. m2 pomieszczeń produkcyjnych, maszyny, materiały do produkcji okien i gotowe wyroby. Trwa ustalanie przyczyn pożaru i szacowanie strat, które wstępnie oszacowano na kilka milionow złotych.

Dzień wcześniej, w nocy 27. listopada, spłonęła stolarnia w Przytocznej (woj. lubuskie). Z ogniem walczyło 17 zastępów strażaków. W wyniku pożaru zawalił się dach budynku o pow. 1200 m2,  w którym zmagazynowano m.in. płyty do produkcji mebli, lakiery i inne. Według wstępnych szacunków straty mogą wynieść nawet 5 mln zł. Był to drugi pożar w tym samym zakładzie w ciagu tygodnia. Poprzedni miał miejsce 23. listopada, późnym wieczorem.

26. listopada do dużego pożaru doszło w Szczecinie, gdzie spłonął prawie cały obiekt o powierzchni ok. 600 metrów kwadratowych. Nikt nie został poszkodowany, jednak konieczna była ewakuacja 10 osób.

25. listopada sześć zastępów Straży Pożarnej pożar zauwazony na na dachu hali stolarni w Nysie.

Cztery jednostki straży pożarnej gasiły pożar stolarni w miejscowości Bieździadka (powiat Jasło). Zdarzenie miało miejsce 21. listopada. Zniszczeniu uległ cały budynek wraz ze znajdującymi się wewnątrz maszynami.

Potężny pożar stolarni miał miejsce 4. listopada w Lgocie Górnej koło Myszkowa Tuż przed godziną 4 rano wybuchł pożar w zakładzie zajmującym się przygotowaniem form z drewna do odlewów. Strażakom udało się uratować przylegający do warsztatu budynek mieszkalny oraz część warsztatu z maszynami do robienia form.

27. października miał miejsce groźny pożar w zakładzie produkującym meble i drzwi w Woli Rafałowskiej (woj. mazowieckie) należacym do firmy Decoplast. W ogniu stanęła hala o powierzchni ponad 2000m2. Na miejsce zdarzenia przyjechało 20 zastępów straży pożarnej. 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz