/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Standrew zwiększa sprzedaż

Standrew

Autor: oprac.red
Źródło: Standrew
Data: 2016-11-21


Standrew SA wygenerował w III. kwartale bieżącego roku przychody ze sprzedaży na poziomie 6,633 mln zł, czyli ponad 44% więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Standrew zwiększa sprzedażStandrew zwiększa sprzedażFot. Standrew

Jak informuje zarząd spółki, na wzrost sprzedaży wpływ mają przeprowadzone i częściowo zakończone inwestycje, które przełożyły się na ilość przerabianego surowca drzewnego. Niestety ze względu na istotny wzrost cen zakupu surowca jaki zanotowała spółka w ostatnich miesiącach, wzrost obrotów nie przełożył się proporcjonalnie na zwiększenie zyskowności.

 

W ciągu pierwszych 9 miesięcy roku łączne przychody spółki sięgnęły 16,225 mln zł (2015: 13,586 mln zł). Zysk operacyjny wyniósł 1,010 mln zł (2015: 1,155 mln zł), a zysk netto 501 tys. zł (2015: 596 tys. zł).

 

Standrew zajmuje się przerobem drewna liściastego. W tartaku przerabiana jest głównie surowiec pochodzący z Lasów Państwowych, jednak część drewna spółka importuje z Ukrainy, co w pewnym stopniu pozwala jej uniezależnić się od monopolu krajowego dostawcy. Firma kupuje również gotową tarcicę i półfabrykaty, które zasilają bieżącą produkcję i są dalej przetwarzane. Standrew sprzedaje swoje wyroby do producentów mebli, producentów podłóg, galanterii ogrodowej, składów budowlanych oraz mniejszych stolarni. Odpady poprodukcyjne odsprzedaje do producentów płyt wiórowych, brykieciarni oraz do indywidualnych klientów. Siedziba spółki znajduje się w miejscowości Huta Szklana (Wielkopolska).


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz