/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
DOMY DREWNIANE

Unibep rozwija produkcję domów modułowych

Unibep

Autor: oprac.red
Źródło: Unibep
Data: 2016-11-14


Unibep podpisał kolejne umowy na realizację w Skandynawii budynków w technologi modułowej. Aby móc sprostać rosnącym zamówieniom z tego segmentu spółka rozbudowuje zakład Unihouse w Bielsku Podlaskim.

Przykład realizacji modułowych budynków mieszkalnych w LillehammerPrzykład realizacji modułowych budynków mieszkalnych w LillehammerFot. Unihouse

W listopadzie Unibep podpisał kontrakt na zaprojektowanie i wykonanie "pod klucz" sześciu budynków mieszkalnych w technologii modułowej. Budowa realizowana będzie w miejscowości Melhus w Norwegii. 

 

Realizacja inwestycji, w ramach której zaplanowano 106 mieszkań, została podzielona na trzy etapy. Zakończenie pierwszego jest przewidziane w czwartym kwartale 2017r. Terminy wykonania kolejnych etapów uzależnione są od wyników sprzedaży mieszkań, przy czym zakończenie realizacji całego projektu ustalono na drugi kwartał 2018r. 

 

Zamawiającym jest Løvsetvegen 4 AS z siedzibą w Ranheim w Norwegii, będący spółką w całości zależną od Seljedalen AS, w której Unibep posiada 50% udziałów. Wartość netto kontraktu to 90 mln koron norweskich, czyli ok. 43 mln zł.

 

Miesiąc wcześniej spółka przedłużyła umowę o współpracy w zakresie sprzedaży i dostawy obiektów modułowych z Cramo PLC z siedzibą w Finlandii. Umowa zawarta na trzy lata dotyczy produkcji modułów w technologii CRAMO przeznaczonych do wznoszenia budynków użyteczności publicznej. W ramach kontraktu Unihouse zobowiązał się do wyprodukowania minimalnej ilości modułów w każdym roku kalendarzowym jej obowiązywania, tj. w roku 2017 – 400 modułów, zaś w roku 2018 i 2019 po 750 modułów. Łączna szacunkowa wartość kontraktu wynosi ok. 139,33 mln zł netto.

 

Produkcją domów modułowych dla Unibepu zajmuje się zakład produkcyjny Unihouse w Bielsku Podlaskim. Miesiąc temu firma uruchomiła kolejną halę produkcyjną, dzięki której zdolność produkcyjna zakładu wzrosła o ok. 200 modułów.

 

Nowa hala powstała w ekspresowym tempie, stanęła między dwoma istniejącymi budynkami. Ma wysokość 10 metrów, a łączna powierzchnia połączonych hal to 1900 m2. W nowym miejscu będzie praca na dwie zmiany, łącznie będzie tu pracowało 40 osób, ok. 20 więcej niż do tej pory. W nowej części hali są m.in. dwie suwnice, każda o udźwigu 6,3 t.

 

Po trzech kwartałach 2016r. Unibep SA uzyskał przychody skonsolidowane w wysokości 818,29 mln wobec 883,49 mln zł rok wcześniej. Grupa osiągnęła 22,23 mln zł zysku netto wobec 16,15 mln zł przed rokiem.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz