/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
EDUKACJA

Sprawny w zawodzie - Konkurs dla uczniów szkół drzewnych

Autor:
Źródło: ZSZ Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu
Data: 2016-11-21


XX edycja Konkursu "Sprawny w zawodzie: Stolarz i Technik Technologii Drewna" odbędzie się w marcu przyszłego roku w Oświęcimiu. Organizatorzy rozpoczęli przyjmowanie zgłoszeń od uczestników.

Sprawny w zawodzie - Konkurs dla uczniów szkół drzewnychSprawny w zawodzie - Konkurs dla uczniów szkół drzewnychFot. D.Jabłoński

Przed dwudziestoma laty niezwykli nauczyciele zawodu – Pan Franciszek Synowiec z Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu oraz Pan Robert Mikołajek z Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej postanowili postawić wszystko na jedną kartę i – mimo przeciwności – zorganizować konkurs dla uczniów szkół zawodowych – stolarzy i techników technologii drewna. Początkowo zrzeszający kilka okolicznych szkół stopniowo rozrastał się, aby przed pięcioma laty nabrać charakteru wydarzenia ogólnopolskiego. 

Dzięki upartości i wielkiemu sercu nauczycieli zawodu, udało się stworzyć niezwykły konkurs mający na celu zarówno wyłonienie najbardziej zdolnych i utalentowanych uczniów, jak i nawiązanie niezwykle ważnej więzi z przedsiębiorstwami. 

Młodzi ludzie kształcący się w zawodzie są doskonale przygotowani do kariery, a konkurs ma na celu tylko to potwierdzić. Z roku na rok w konkursie uczestniczy coraz więcej placówek, które pragną pochwalić się swoimi doskonale przygotowanymi do wykonywania zawodu podopiecznymi. Ci natomiast mają okazję zdobyć nie tylko bardzo prestiżowy tytuł „Sprawnego w Zawodzie”, ale także bardzo wartościowe nagrody – takie jak elektronarzędzia, płatny staż w przedsiębiorstwie, czy indeks wyższej uczelni.  Dzięki partnerom i sponsorom udało nam się w ubiegłym roku przekazać zwycięzcy także nagrodę dla szkoły z której pochodzi. W roku jubileuszowym mamy nadzieję przygotować wydarzenie jeszcze na wyższym poziomie. 

Wszystkich uczniów gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie. 

XX edycja konkursu odbędzie się w dniach 16-17. marca 2017r. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.sprawnywzawodzie.pl

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz