/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MEBLARSTWO

Szynaka Meble prowadzi inwestycje warte ponad 50 mln

Newseria

Autor:
Źródło: Newseria
Data: 2016-11-10


Szynaka Meble prowadzi obecnie inwestycje których wartość szacowana jest na 50–60 mln zł. W przyszłym roku ma zostać rozbudowane centrum logistyczne, które pozwoli firmie na bardziej konkurencyjną pozycję na świecie.

Centrum Przemysłu Meblowego w Lubawie nagrodzone zostało w plebiscycie Inwestycja Roku 2015 organizowanym przez Gazetę OlsztyńskąCentrum Przemysłu Meblowego w Lubawie nagrodzone zostało w plebiscycie Inwestycja Roku 2015 organizowanym przez Gazetę OlsztyńskąFot. Szynaka Meble

-Aby móc konkurować, nie tylko w Polsce, lecz także na rynkach europejskich, musimy bezwzględnie wprowadzać innowacje. Firma Szynaka Meble jest nastawiona na taki rozwój. Od kilku lat prowadzimy w poszczególnych zakładach potężne inwestycje, zarówno budowlane - budowa hal, jak i wprowadzenie bardzo nowoczesnych linii technologicznych - powiedział agencji informacyjnej Newseria Inwestor Jan Szynaka, Prezes Szynaka-Meble

 

Branża meblarska w Polsce od 2014 roku notuje nieprzerwany 6-8% wzrost produkcji i sprzedaży. Tylko w lipcu polscy producenci wyprodukowali meble warte 2,7 mld zł, co stanowi 6-procentowy wzrost rok do roku.

 

 

-W tym roku w dwóch fabrykach wprowadziliśmy linie technologiczne, których wartość przekracza 20 mln zł. Wydajność takich urządzeń jest 3- 4-krotnie większa od obecnie stosowanych. To pokazuje, jak duże wprowadzamy zmiany, jak mocno stawiamy na rozwój firm, a dzięki temu na oszczędność, jakość i wydajność wykonywanych produktów - podkreśla Szynaka.

 

Jak podkreśla prezes Szynaka Meble sp. z o.o., żeby móc konkurować ze światowymi firmami, trzeba wdrażać innowacje, które pozwalają przetrwać w świecie coraz bardziej innowacyjnych firm.

 

-Kluczowy jest rozwój designu, czyli ludzi, którzy mają duży wpływ na rozwój nowych projektów. To inwestycyjne działania, które m.in. poprzez programy IT muszą nas wspomóc, żeby uzyskać jak najlepsze rozwiązania. Rynek jest coraz trudniejszy i bardziej zamknięty. Żeby konkurować, trzeba być naprawdę w każdym detalu najlepszym - podkreśla prezes Szynaka Meble

 

Jak wskazuje Szynaka, firma obecnie rozbudowuje hale produkcyjne. Dotychczas były to linie obróbcze, teraz również linie foliowania. Łącznie tylko w tym roku nakłady inwestycyjne kształtują się na poziomie 50-60 mln zł.

 

-W przyszłym roku chcemy i musimy rozbudować centrum logistyczne. Pozycja firmy na świecie to nie tylko sama produkcja, trzeba odpowiednio poprawnie zachować logistykę. Obsługa transportowa to kilkanaście procent w całej cenie produktu. W związku z tym działania związane z odpowiednią dystrybucją mebli zadecydują o tym, czy będziemy na światowym rynku o wiele bardziej konkurencyjni - wskazuje prezes spółki.

 

Obecnie (dzięki współpracy z ponad 350 salonami partnerskimi w Polsce) firma osiąga ok. 800 mln zł przychodów rocznie. Szynaka Meble eksportuje produkty do ponad 50 krajów na świecie. 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz