/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Poldan, Biomass Energy Project i Black Pearl planują wspólną inwestycję

Autor: oprac. dja
Źródło: Biomass Energy Project
Data: 2016-10-20


Giełdowa spółka Biomass Energy Project SA zajmująca się m.in. zakładaniem plantacji drzew szybkorosnących z gatunku paulownia, poinformowała o planach dotyczących inwestycji związanej z przerobem drewna.

Czy surowcem dla nowego projektu będzie drewno paulowni?Czy surowcem dla nowego projektu będzie drewno paulowni?Fot. Biomass Energy Project

17. października w Gdyni odbyło się spotkanie, będące początkiem trójstronnych negocjacji, w których oprócz Biomass Energy Project biorą udział firmy Black Pearl i Zakłady Drzewne Poldan.

 

Negocjacje mają na celu wypracowanie koncepcji współpracy w procesie badawczym, a następnie wdrożeniu technologii wzdłużnego rozdrabniania drewna wykorzystującej  innowacyjne urządzenie nowej generacji. Biomass Energy Project podpisał wcześniej porozumienie, na mocy którego Black Pearl SA zajmie się finansowaniem części własnej kosztów zakupu technologii i organizacji budowy urządzenia. 

 

Docelowa wartość przedsięwzięcia zostanie opublikowana po zakończeniu analizy finansowej, ale już wiadomo, że jego minimalna wartość przekroczy 15 mln zł.

 

Biomass Energy Project  SA specjalizuje się w dostawach sadzonek i prowadzeniu upraw roślin przeznaczonych do produkcji biomasy. Od ubiegłego roku spółka koncentruje się na sprzedaży sadzonek paulowni, zaangażowała się również w tworzenie i prowadzenie plantacji tego gatunku drzew.

 

Black Pearl Capital S.A. jest funduszem typu private equity, którego przedmiotem działalności jest pozyskiwanie kapitału oraz realizacja inwestycji zgromadzonych środków pieniężnych w wyselekcjonowane podmioty niepubliczne, finansowanie ich rozwoju oraz merytoryczne wsparcie na różnych etapach wzrostu.

 

Zakłady Drzewne Poldan to znana w branży drzewnej przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji tartacznej i przetwórstwie drewna (m.in. produkcji płyty klejonej). Firma posada posiada dwa zakłady produkcyjne w Sławnie i w Sławsku (woj. zachodniopomorskie).


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz