/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
LEŚNICTWO

Konferencja: Wycena nieruchomości leśnych i ich funkcjonalnych części

Wydział Leśny UP w Poznaniu

Autor: oprac. red
Źródło: Wydział Leśny UP w Poznaniu
Data: 2016-10-13


Katedra Ekonomiki Leśnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Komisja Nauk Leśnych Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk organizują szóstą konferencję ekonomiczno-leśną „Wycena nieruchomości leśnych i ich funkcjonalnych części”.

Konferencja: Wycena nieruchomości leśnych i ich funkcjonalnych częściKonferencja: Wycena nieruchomości leśnych i ich funkcjonalnych częściFot. D.Jabłoński

Zagadnienia związane z wyceną nieruchomości leśnych i ich elementów składowych są ważnym problemem naukowym i praktycznym. Do tej pory nie ma powszechnie akceptowanej i prawnie przyjętej metody wyceny. Szybki rozwój nauki wymusza potrzebę przedstawienia i przedyskutowania funkcjonujących dotychczas poglądów na ten temat oraz konieczność nowego spojrzenia na określanie wartości lasów i ich funkcji. 

Tematyka wyceny nieruchomości leśnych jest szczególnie istotna w świetle wprowadzonych w tym roku przepisów dających Lasom Państwowym prawa pierwokupu lasów oraz wpływu na cenę takich transakcji. Konferencja organizowana przez poznańską Katedra Ekonomiki Leśnictwa ma dać podstawy do opracowania w przyszłości metod wyceny nieruchomości leśnych i wszystkich korzyści płynących z lasów. 

Konferencja kierowana jest do pracowników Lasów Państwowych, parków narodowych, jednostek samorządu terytorialnego, pracowników naukowych oraz osób zajmujących się tą problematyką. 

Patronat honorowy nad konferencją objęli: Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz J. M. Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

 

Konferencja odbędzie się w dniach: 19-21. października 2016r. w Kołobrzegu.

Więcej informacji na stronie konferencji: http://www1.up.poznan.pl/kel/konferencje/2016-wycena-nieruchomości-leśnych-i-ich-funkcjonalnych-części

 

Portal Drewno.pl objał patronat medialny nad konferencją.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz