/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PROGRAM OGRODOWY

Cena akcji Stelmetu ustalona

Stelmet

Autor: oprac. red
Źródło: Stelmet
Data: 2016-10-12


Od środy, 12. października, do piątku 14. października, przyjmowane będą zapisy na akcje Stelmet S.A. w ramach trwającej oferty publicznej. Do sprzedaży zaoferowanych zostanie 5.872.843 akcji w tym 1.468.210 akcji nowej emisji oraz 4.404.633 akcji sprzedawanych przez dotychczasowego akcjonariusza spółki - jej założyciela i prezesa - Stanisława Bieńkowskiego. Inwestorom w pierwszej kolejności przydzielane będą nowe akcje.

Stelmet - zakład produkcyjny w JeleniowieStelmet - zakład produkcyjny w JeleniowieFot. Stelmet

Cena akcji oferowanych do sprzedaży została ustalona na 31 zł za akcję. Cenę wyznaczono w drodze budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych, prowadzonej od 27. września do 11. października br. Wcześniej spółka nie informowała o planowanym poziomie cen jakie chce uzyskać, jednak z poziomu oczekiwanych przychodów z emisji (50-60 mln zł), spodziewano się uzyskać nieco wyższy poziom ceny. 

 

-Oferta publiczna akcji naszej spółki spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów, czego potwierdzeniem był znaczący popyt zgłoszony przez inwestorów instytucjonalnych podczas budowy księgi popytu. Na ich podstawie cena akcji oferowanych została ustalona na 31 zł. Oznacza to, że z emisji nowych akcji spółka może pozyskać około 45,5 mln zł, co jest zbliżone do naszych oczekiwań i zarazem wystarczające do realizacji celów emisji. Pieniądze te planujemy przeznaczyć w pierwszej kolejności na akwizycje podmiotów z naszej branży. Biorąc pod uwagę sukces naszego pierwszego zagranicznego przejęcia, tj. nabycia brytyjskiej spółki Grange Fencing, doświadczenie zdobyte przy tej transakcji i bardzo selektywne podejście do potencjalnych kolejnych akwizycji, jesteśmy przekonani, że przyczynią się one do realizacji naszego strategicznego celu, czyli umocnienia pozycji wiodącego, pionowo zintegrowanego producenta i dystrybutora drewnianej architektury ogrodowej w Europie. Naszym głównym celem w zakresie wykorzystania środków z emisji nowych akcji są akwizycje nowych podmiotów. Realizacja celu alternatywnego, czyli spłata części kredytu inwestycyjnego zaciągniętego na budowę zakładu w Grudziądzu, nastąpi w przypadku gdy spółce nie uda się znaleźć optymalnego dla realizacji obranej strategii podmiotu - powiedział Przemysław Bieńkowski, wiceprezes Stelmet. 

 

Biorąc pod uwagę cenę i ostateczną liczbę oferowanych akcji, łączna wartość nowej emisji akcji wyniesie 45,5 mln zł, a wartość całej oferty publicznej sięgnie 182,1 mln zł. Dla inwestorów indywidualnych przewidziano 587.284 akcji, tj. ok. 10% ostatecznej liczby akcji oferowanych. Przy założeniu, że wszystkie oferowane akcje zostaną objęte przez nowych inwestorów, będą oni łącznie posiadać 20% udział w podwyższonym kapitale zakładowym spółki i dysponować łącznie 20% głosów na walnym zgromadzeniu.

 

Zapisy na akcje Stelmet przyjmowane będą przez trzy dni: od środy 12. października, do piątku 14. października. Zapis składany przez inwestora indywidualnego musi opiewać na co najmniej 10 akcji i nie więcej niż 195.761 akcji. Harmonogram oferty publicznej zakłada, że akcje zostaną przydzielone inwestorom do 18. października, a debiut Stelmetu na GPW nastąpi około 25. października br.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz