/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TECHNOLOGIE

XV edycja targów Eko-Las - Podsumowanie

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Autor: oprac. red
Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie
Data: 2016-09-30


W dniach 1-3. września odbyła się kolejna, edycja Targów EKO-LAS, największej w naszym kraju wystawy prezentującej ofertę maszyn, urządzeń oraz usług leśnych.

Targi Eko-Las 2016Targi Eko-Las 2016Fot. D.Jabłoński

Targi Eko-Las należą do największych i na pewno najciekawszych targów tego typu w Europie. W trakcie trzech targowych dni zwiedzający mają niepowtarzalną okazję zobaczenia i porównania maszyn i urządzeń przeznaczonych do prac leśnych w "warunkach naturalnych". Tereny pokazowe położone są na terenie leśnym tuż przy stoiskach firm uczestniczących w targach.

 

Targi Eko-Las 2016Targi Eko-Las 2016Fot. D.Jabłoński

Nowa lokalizacja z dużymi perspektywami

Targi Eko-Las to organizowana przez Międzynarodowe Targi Poznańskie impreza, która odbywa się w cyklu dwuletnim. W tym roku po raz pierwszy targi odbyły się w nowym miejscu - Janowie Lubelskim. Poprzednie trzy edycje odbywały się w ok. Świebodzina (woj. lubuskie), a jeszcze wcześniejsze w Tucholi. Zmiana miejsca podyktowana jest wieloma względami, w tym koniecznością zmiany terenów leśnych, na których odbywają się pokazy np. ścinki drzew za pomocą harwesterów. Nowa lokalizacja to dla wystawców szansa na dotarcie do nowych klientów. Pomimo, że targi przyciągają gości z całego kraju, zawsze istnieje spora grupa potencjalnych klientów, którzy nie decydują się na kilkusetkilometrową podróż. Oferta wystawców targów Eko-Las skierowana jest głównie na rynek krajowy, jednak niewielka odległość od wschodniej granicy, perspektywicznie może przyciągnąć gości z Białorusi i Ukrainy.

 

Targi Eko-Las 2016Targi Eko-Las 2016Fot. D.Jabłoński

Zmiana lokalizacji targów, które odbywają się na powierzchni blisko 60 tys. m2 to duże wyzwanie, któremu z perspektywy minionych już kilkunastu dni, można śmiało powiedzieć organizatorzy podołali. Mimo nieco mniejszej ilości wystawców (ok. 130) i zwiedzających (ponad 5 tys. osób) niż w poprzedniej edycji targów, targi można zaliczyć do udanych. -Eko-Las to wydarzenie silnie wspierające rozwój branży leśnej. Podczas tegorocznej odsłony odnotowaliśmy liczny udział profesjonalnych zwiedzających, których docenili także wystawcy. Tym bardziej, że wiele z rozmów biznesowych zakończyło się sprzedażą - powiedział Jakub Patelka, dyrektor projektu. 

 

Targi Eko-Las 2016Targi Eko-Las 2016Fot. D.Jabłoński

Wyjątkowa ekspozycja - dynamiczne pokazy maszyn 

Targi Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO-LAS to największe targi skierowane do sektora leśnego w naszym kraju, których wyróżnikiem są dynamiczne pokazy maszyn w czasie pracy.

Targi Eko-Las 2016Targi Eko-Las 2016Fot. D.Jabłoński

Trzydniowe święto branży po raz kolejny umożliwiło prezentację aktualnych trendów, technologii i nowości produktowych, a lokalizacja imprezy w naturalnych warunkach dała możliwość wydobycia praktycznych zalet maszyn do pozyskiwania, zrywki czy wywozu drewna. Wielkim atutem targów Eko-Las jest zakres tematyczny skierowany do profesjonalnych zwiedzających oraz wysoki poziom merytoryczny wydarzeń towarzyszących współtworzonych z partnerami z branży leśnej.  -Targi EKO-LAS to platforma umożliwiająca nawiązanie trwałych kontaktów biznesowych, rzetelne źródło wiedzy na temat branżowych trendów, a także miejsce spotkań integrujące środowisko leśne - tłumaczy Jakub Patelka. 

 

Targi Eko-Las 2016 - Konferencja Lasy niepaństwowe -Targi Eko-Las 2016 - Konferencja Lasy niepaństwowe -Fot. Drewno.pl

Trzy dni intensywnej pracy 

Dla wszystkich uczestników Targów EKO-LAS trzy wrześniowe dni pełne były intensywnej pracy. Wystawcy przeprowadzili wiele rozmów biznesowych, udzielali porad, opowiadali o najnowszych produktach. Zwiedzający natomiast poszukiwali odpowiednich dla siebie ofert i brali udział w licznych seminariach.

Targi Eko-Las 2016Targi Eko-Las 2016Fot. Drewno.pl

Partnerem strategicznym Targów EKO-LAS po raz kolejny były Lasy Państwowe, które pomogły przygotować teren wystawy pod ekspozycję ciężkiego sprzętu oraz drogi umożliwiające wystawcom bezpieczny dojazd w czasie montażu i demontażu.

Targi Eko-Las 2016Targi Eko-Las 2016Fot. D.Jabłoński

Potencjał drzemiący w imprezie dostrzegły także media branżowe, jak czasopisma Biomasa, Gazeta Przemysłu Drzewnego, Drwal, Dziennik Leśny, Gazeta Leśna, Głos Lasu, Las Polski, Kurier Drzewny oraz portale Drewno.pl, eRobocze.pl i firmylesne.pl, które zaangażowały się w promocję wydarzenia. 

 

Targi Eko-Las 2016 - II Mistrzostwa Polski Operatorów ForwarderówTargi Eko-Las 2016 - II Mistrzostwa Polski Operatorów ForwarderówFot. D.Jabłoński

Jedno miejsce, wiele możliwości 

Do sukcesu targów w dużej mierze przyczynili się wystawcy. To ich oferta przyciągnęła zwiedzających. Dzięki nim EKO-LAS stał się przewodnikiem po polskich i zagranicznych markach leśnych. Podczas Targów można było zapoznać się z produktami takich firm jak: Arcon Polska, Agromet, Buro Handlowe RUDA Sp. z o.o., Sp. k., Hempol, Hifi Filter, Husqvarna, Hylmet, Kampania Leśna, John Deere, Rottne Polska, Komatsu, Profesjonalne Maszyny Leśne, For Tech Serwis, Gremo, Ecolog, AGCO, LKT, Makita, OTL Jarocin, Pewag, Rottne Polska Kopa-Kamiński, Silvapolc S.A., S.C. Irum SA, Takma, Tenkomet, 2forest czy Wimar.  

 

Targi Eko-Las 2016 - II Mistrzostwa Polski Operatorów ForwarderówTargi Eko-Las 2016 - II Mistrzostwa Polski Operatorów ForwarderówFot. D.Jabłoński

Jak efektywnie i bezpiecznie pracować w lesie?

Pomysłom na bardziej efektywną i bezpieczną pracę w lesie sprzyjały toczące się na stoiskach rozmowny, a także panele dyskusyjne dotyczące najistotniejszych problemów branży leśnej, które poprowadzili wybitni specjaliści. -Oferta programowa Targów EKO-LAS została skrupulatnie dobrana do potrzeb branży, dzięki czemu wzbudziła duże zainteresowanie ze strony zwiedzających - zapewnia Jakub Patelka. W ciągu dwóch dni targowych odwiedzający mogli wziąć udział m.in. w konferencji „Lasy niepaństwowe - biznes, prawo, dotacje” zorganizowanej przez portal Drewno.pl przy współudziale Forest Consulting Center, wystąpieniach w ramach specjalnego panelu pt. „Rynek usług leśnych - dziś i za 20 lat” zorganizowanego przez Gazetę Leśną. Zwiedzający tłumnie przybyli także na II Mistrzostwa Polski Operatorów Forwarderów. Jednym z ważniejszych punktów w targowym programie był również cykl prezentacji dedykowanych właścicielom i pracownikom Zakładów Usług Leśnych oraz leśnikom pod hasłem „Technika, technologie, bezpieczeństwo i jakość w leśnictwie” - wiedza dla drwali, leśników, przedsiębiorców leśnych, drzewiarzy, straży leśnej i straży pożarnej. Do rozmowy na temat nowoczesnych technologii w systemach pomiaru i ewidencji drewna zaprosili przedstawiciele firmy Codimex Sp. z o. o. oraz Taxus IT Sp. z o. o. 

 

Targi Eko-Las 2016 - II Mistrzostwa Polski Operatorów ForwarderówTargi Eko-Las 2016 - II Mistrzostwa Polski Operatorów ForwarderówFot. D.Jabłoński

Widzimy się za dwa lata!

-Dziękuję wszystkim wystawcom, zwiedzającym, mediom, a także związkom i stowarzyszeniom za udział w Targach EKO-LAS - podkreśla Jakub Patelka. -Goszczenie tak znakomitego grona z branży leśnej było dla nas wielkim zaszczytem. Mam nadzieję, że pobyt na Targach okazał się owocny, a stworzony przez nas grunt pod nowe kontakty przyczyni się do długofalowych kontraktów - dodaje. 

 

Targi Eko-Las 2016Targi Eko-Las 2016Fot. D.Jabłoński

Kolejna edycja Targów Eko-Las odbędzie się w 2018r.

XV edycja targów Eko-Las - Podsumowanie (Zdjęcia: 13)

Targi Eko-Las 2016Targi Eko-Las 2016Targi Eko-Las 2016Targi Eko-Las 2016Targi Eko-Las 2016Targi Eko-Las 2016 - Konferencja Lasy niepaństwowe -Targi Eko-Las 2016Targi Eko-Las 2016Targi Eko-Las 2016 - II Mistrzostwa Polski Operatorów ForwarderówTargi Eko-Las 2016 - II Mistrzostwa Polski Operatorów ForwarderówTargi Eko-Las 2016 - II Mistrzostwa Polski Operatorów ForwarderówTargi Eko-Las 2016Targi Eko-Las 2016

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz