/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
USŁUGI LEŚNE

"Rzetelne Przedsiębiorstwo Leśne" poczeka na opinię prawną

Lasy Państwowe

Autor: oprac. dja
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2016-10-11


W czwartek, 6. października, odbyło się spotkanie Konrada Tomaszewskiego, dyrektora generalnego Lasów Państwowych z Wiesławem Lubiewskim, szefem gdańskiego koła Stowarzyszenia Przedsiębiorców Leśnych im. M. Wierzbickiego. Tematem rozmów było przedstawienie zakładanych efektów wdrożenia i funkcjonowania projektu „Rzetelne Przedsiębiorstwo Leśne”.

Spotkanie w sprawie projektu Rzetelne Przedsiębiorstwo LeśneSpotkanie w sprawie projektu Rzetelne Przedsiębiorstwo LeśneFot. Paweł Grądzki, Lasy Państwowe

Trwający blisko trzy lata projekt pilotażowy „Rzetelne Przedsiębiorstwo Leśne” realizowany był przez Lasy Państwowe, grupę ok. 40 przedsiębiorstw świadczących usługi leśne oraz ekspertów z wielu instytucji na terenie nadleśnictw RDLP Gdańsk. Inicjatywa gdańskiego środowiska leśników oraz przedsiębiorców leśnych miała na celu: 

  • Wypracowanie jednolitych standardów w zakresie wykonawstwa usług leśnych oraz zasad i procedur certyfikowania przedsiębiorców leśnych.
  • Podwyższenie jakości usług leśnych w zakresie bezpieczeństwa, ochrony środowiska, przestrzegania obowiązujących norm i wymogów a także terminowości wykonywanych usług.
  • Stworzenie i wykorzystanie bazy danych o przedsiębiorcach świadczących usługi leśne na rzecz jednostek PGL LP nt. jakości, terminowości i kosztów współpracy z przedsiębiorcami leśnymi.
  • Promowanie firm o pożądanym profilu.

 

W 2015r. projekt zakończył się pilotażowym, dobrowolnym audytem przeprowadzonym przez niezależne podmioty, przez które pozytywnie przeszły 43 przedsiębiorstwa świadczące usługi z zakresu gospodarki leśnej.

 

Jeszcze w trakcie trwania projektu, rozważano czy wypracowanego modelu współpracy z ZULami nie wdrożyć we wszystkich dyrekcjach Lasów Państwowych. Od czasu zmiany władz w PGL Lasy Państwowe, która odbyła się w końcu ubiegłego roku, projekt "Rzetelne Przedsiębiorstwo Leśne" pozostaje w zawieszeniu.

 

Na spotkaniu w Warszawie przedstawiając zakładane efekty wdrożenia i funkcjonowania projektu na terenie nadleśnictw RDLP w Gdańsku, Wiesław Lubiewski przekonywał Konrada Tomaszewskiego do wznowienia prac nad programem.

 

Według informacji Dyrekcji Generalnej LP, spotkanie zakończyło się ustaleniem wskazującym na potrzebę dokonania analizy i ocen, co do możliwości prawnych oraz innych uwarunkowań, wiążących się z funkcjonowaniem takiego rozwiązania. Uzgodniono, że należy uzyskać stosowną opinię prawną, która będzie pomocna w sformułowaniu jednoznacznego stanowiska dyrektora generalnego LP w tej sprawie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz