/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PŁYTY DREWNOPOCHODNE

Pfleiderer Grajewo zmienia nazwę i przenosi siedzibę do Wrocławia

Pfleiderer

Autor: oprac. dja
Źródło: Pfleiderer
Data: 2016-10-06


W Krajowym Rejestrze Sądowym zarejestrowana została zmiana nazwy i siedziby giełdowej spółki Pfleiderer Grajewo SA. Firma zmieniła nazwę na Pfleiderer Group SA i przeniosła siedzibę z Grajewa do Wrocławia.

Pfleiderer Grajewo zmienia nazwę i przenosi siedzibę do WrocławiaPfleiderer Grajewo zmienia nazwę i przenosi siedzibę do WrocławiaFot. Pfleiderer

Zmiany związane są porządkowaniem struktury Grupy Kapitałowej, które mają doprowadzić do jej większej przejrzystości, usprawnienia zarządzania po połączeniu wschodniego i zachodniego segmentu oraz umożliwią dalszy rozwój jako międzynarodowego podmiotu. Proces integracji międzynarodowego przedsiębiorstwa, rozpoczęty w 2015r. zakłada, że w wyniku synergii uzyskane zostaną efekty finansowe w wysokości przynajmniej 30 mln EUR do końca 2018r. Zmiana nazwy oraz siedziby to kolejne kroki mające na celu pełną integrację Grupy.

 

Rejestracja zmian w KRS związana jest z decyzjami podjętymi 29. czerwca przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. Zmiany w strukturze Grupy Kapitałowej mają charakter strategiczny, a ich efektem będzie utworzenie trzech poziomów organizacji. W jej skład wchodzą obecnie: spółka holdingowa, która realizuje zadania związane z zarządzaniem Grupą, podmioty prowadzące działalność operacyjną oraz spółki produkcyjne.

 

-Po zmianach jakie zaszły w naszej Grupie w ostatnim czasie staliśmy się międzynarodowym podmiotem. Z tego względu widzimy potrzebę zreorganizowania naszej struktury organizacyjnej, tak by była ona transparentna i umożliwiała bardziej efektywne zarządzanie zachodnim i wschodnim segmentem jako całością. Nowa struktura pozwoli nam również na tworzenie lepszych relacji z naszymi klientami - stajemy się dla nich jedną, międzynarodową Grupą - mówi Michael Wolff, prezes zarządu Pfleiderer Group SA.

 

Po dokonanych zmianach struktura Grupy Kapitałowej będzie wyglądała następująco: 

  • Spółka holdingowa: Pfleiderer Group S.A. (wcześniej Pfleiderer Grajewo S.A.) - podmiot zarejestrowany we Wrocławiu, do którego zadań należy zarządzanie Grupą w zakresie realizacji strategii, finansowania, controllingu oraz konsolidacji. Spółka holdingowa jest notowana na GPW w Warszawie, wchodzi w skład indeksu WIG40.
  • Za poziom operacyjny Grupy odpowiadać będą dwie główne spółki: Pfleiderer Polska Sp. z o.o., której siedzibą będzie również Wrocław oraz spółka Pfleiderer Deutschland GmbH (wcześniejsza Pfleiderer Holzwerkstoffe GmbH). Będą one odpowiedzialne za relacje z klientami i tworzenie spójnej oferty w ramach projektu ONE PFLEIDERER. W tych strukturach funkcjonować będą działy usług wspólnych, takie jak sprzedaż, marketing, zarządzanie zasobami ludzkimi, finanse czy zakupów. 
  • Podmioty produkcyjne staną się spółkami zależnymi Pfleiderer Polska Sp. z o.o. oraz Pfleiderer Deutschland GmbH.

 

-Przeniesienie siedziby do Wrocławia, który jest metropolią mieszczącą się w proporcjonalnej odległości od naszych fabryk znajdujących się w Polsce i w Niemczech, jest elementem integracji naszych części - Wschodniej i Zachodniej. We Wrocławiu prowadzimy szereg rekrutacji, liczymy na atuty tego miasta - jest młode i dynamiczne, ma potencjał w postaci dobrze wykształconej kadry. - dodaje Michael Wolff.

 

Grajewo pozostanie siedzibą spółki produkcyjnej Pfleiderer Grajewo Sp. z o.o., spółki zależnej od Pfleiderer Group S.A., do której z dniem 31. sierpnia 2016r. została przeniesiona z Pfleiderer Group S.A. działalność operacyjna.

 

***

Grupa Pfleiderer z 122 letnią historią jest obecnie jednym z najwięszych europejskich producentów materiałów na bazie drewna specjalizując się w produkcji w meblarstwie, przemyśle wnętrzarskim i budownictwie. Grupa produkuje m.in. standardowe płyty wiórowe,  blaty kuchenne, laminaty HPL, sztuczne okleiny oraz panele na bazie drewna. Po zakończeniu transakcji odwrotnego przejęcia spółki-matki (Pfleiderer GmbH), co miało miejsce w styczniu 2016r., Pfleiderer Grajewo S.A. (obecnie Pfleiderer Group S.A.) urósł do rangi jednego z czołowych europejskich producentów materiałów na bazie drewna o przychodach na poziomie miliarda euro. Grupa pod względem wielkości produkcji płyt wiórowych w Niemczech jest liderem, natomiast w Polsce zajmuje drugą pozycję. Grupa Pfleiderer prowadzi działalność w 9 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Polsce oraz Niemczech, zatrudniając łącznie ok. 3,3 tys. osób. Zarządza również oddziałami handlowymi w Wielkiej Brytanii, Holandii, Szwajcarii i Francji.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz