/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Kronospan Szczecinek sprzedał akcje KPPD

KPPD

Autor: oprac. dja
Źródło: KPPD
Data: 2016-10-04


Kronospan Szczecinek sp. z o.o. sprzedał wszystkie posiadane akcje Koszalińskiego Przedsiębiorstwa Przemysłu Drzewnego SA. Nabywcą jest cypryjska spółka Menadile Holdings Co. Limited.

Kronospan Szczecinek sprzedał akcje KPPDKronospan Szczecinek sprzedał akcje KPPDFot. Drewno.pl

Menadile Holdings Co Ltd. z siedzibą na Cyprze to spółka należąca do grupy kapitałowej Kronospan. Jest m.in. spółką matką dla Kronospan (Cz) Limited, poprzez którą są kontrolowane spółki grupy działające w Czechach i na Słowacji.

 

Kronospan Szczecinek posiadał akcje stanowiące 21,71% udziału w kapitale zakładowym Koszalińskiego PPD SA. To "spadek" po nieudanej próbie przejęcia tartacznej spółki, jakiej w 2007r. próbował dokonać Kronospan Holding z siedzibą na Cyprze. Producent płyt drewnopochodnych dwukrotnie, w odstępie kilku miesięcy, bez powodzenia ponawiał wezwanie na akcje Koszalińskiego Przedsiębiorstwa Przemysłu Drzewnego SA. Akcjonariusze i zarząd KPPD uznali je za próbę wrogiego  przejęcia. 

 

W 2008r. akcje KPPD należące do Kronospan Holding przekazane zostały polskiemu oddziałowi - Kronospan Szczecinek sp. z o.o. Nieporozumienia między akcjonariuszami skończyły się kilkoma sprawami w sądzie, rozstrzygniętymi ostatecznie na korzyść KPPD.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz