/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
OKNA i DRZWI

Polskie okna i drzwi w RPA - Urzędowski szuka nowych rynków

BMK Europe

Autor: oprac. red
Źródło: BMK Europe
Data: 2016-10-04


BMK Europe S.A wraz z należącą do jednego z akcjonariuszy firmą Stegu Afryka, rozszerza działalność eksportową o kolejny zagraniczny rynek - tym razem Republikę Południowej Afryki. BMK Europe jest od 2015r. właścicielem znanej na rynku okien i drzwi marki Urzędowski. Rozpoczecie sprzedaży w RPA to następny krok w kierunku rozwoju oraz wzmocnienia pozycji marki.

Współpraca marek Urzędowski i Paprocki&Brzozowski zaowocowała nowymi liniami produktowymiWspółpraca marek Urzędowski i Paprocki&Brzozowski zaowocowała nowymi liniami produktowymiFot. BMK Europe

Nowi właściciele Urzędowskiego stawiają na wysoką jakość i niebanalny design produktów. Skupiając się na produkcji wyrobów z drewna przeznaczonych dla klientów o najwyższych wymaganiach, szukają nowych rynków, które zapewniają wysoką marżę. W połowie roku firma rozpoczęła współpracę z duetem Paprocki&Brzozowski - znanymi polskimi projektantami mody, z którymi wspólnie stworzono nowe kolekcje produktowe.

 

-Eksport jest dla nas coraz ważniejszym elementem działalności. Są rynki, na których marka Urzędowski jest obecna od kilkunastu lat, jednakże wciąż aktywnie pozyskujemy nowych klientów w Niemczech, Austrii, Francji, Szwecji, Szwajcarii czy Wielkiej Brytanii. W 2015 roku byliśmy największym eksporterem stolarki drewnianej do Azerbejdżanu, dlatego bardzo interesujemy się niszowymi rynkami, do których dotarcie jest ciekawym wyzwaniem biznesowym umożliwiającym uzyskanie ponadprzeciętnej rentowności - mówi Jarosław Issel, prezes zarządu BMK Europe S.A., spółki która w 2015r. przejęła Fabrykę Okien i Drzwi Urzędowski w Ziębicach oraz uzyskała prawa do marki Urzędowski. 

 

W ostatnich miesiącach firma wzięła na celownik Republikę Południowej Afryki. Za pośrednictwem firmy Stegu Afryka, BMK Europe SA rozpoczęła sprzedaż swoich produktów na terenie tego afrykańskiego kraju. W Northlands Deco Park w Johannesburgu otwarty został salon wystawienniczy, w którym można zapoznać się z ofertą marki Urzędowski. 

 

Na początku sierpnia marka Urzędowski pojawiła się też na międzynarodowych targach Decorex w Johannesburgu, prezentując swoje produkty wśród najbardziej cenionych producentów z tamtego regionu. Decorex to wydarzenie, które odbywa się od 1994r. w trzech miastach RPA: Johannesburgu , Cape Town i Durbanie, podczas którego prezentowane są wiodące i najwyżej cenione marki z branży wyposażenia wnętrz i designu. Jak informują przedstawiciele firmy, oferta Urzędowskiego spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i firm. Marka już odnotowuje pozytywne efekty rozmów przeprowadzonych podczas targów.

 

***

Polska europejskim liderem branży

W skali Europy, Polska jest liderem w branży stolarki otworowej. W 2015 roku wartość okien i drzwi wyprodukowanych i dystrybuowanych zagranicę wyniosła 1,5 mld euro. W samym kraju jest około 2,5 tys. firm specjalizujących się w tej dziedzinie. Szacuje się, że wartość sprzedaży okien i drzwi na naszym rynku wynosi około 13 mld złotych. W ciągu roku produkuje się blisko 13 mln sztuk okien, z czego 24% stanowią okna drewniane.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA