/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MATERIAŁY DREWNOPOCHODNE

Laureatki konkursu na najlepszą pracę dyplomową dotyczącą budownictwa energooszczędnego odebrały nagrody

STEICO

Autor:
Źródło: STEICO
Data: 2016-09-30


Irena Kośmińska i Aneta Gumowska zostały laureatkami konkursu na najlepszą pracę dyplomową dla absolwentów szkół wyższych, podejmującą tematykę budownictwa energooszczędnego, w której uwzględnione zostały technologie oferowane przez firmę STEICO. W siedzibie firmy w Czarnkowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

Irena Kośmińska, laureatka pierwszej nagrody i Waldemar Motyka, wiceprezes zarządu firmy STEICO CEEIrena Kośmińska, laureatka pierwszej nagrody i Waldemar Motyka, wiceprezes zarządu firmy STEICO CEEFot. Forestor

Zainteresowanie ekologicznymi materiałami drewnopochodnymi i nowoczesnymi technologiami budowlanymi może przynieść wiele korzyści, również finansowych. W siedzibie STEICO w Czarnkowie nagrody pieniężne odebrały Irena Kośmińska oraz Aneta Gumowska, zwyciężczynie zorganizowanego przez firmę konkursu na najlepszą pracę dyplomową. 

 

Energooszczędne i ekologiczne technologie budowlane to kierunek, w którym zmierza światowe budownictwo, dlatego perspektywy ciekawej pracy na tym rynku są niezwykle optymistyczne. Aby wspierać zainteresowania i pomóc młodym ludziom w zdobyciu cennej na rynku pracy wiedzy, STEICO zorganizowało konkurs na najlepszą pracę dyplomową dla absolwentów szkół wyższych, podejmującą tematykę budownictwa energooszczędnego, w której uwzględnione zostały technologie oferowane przez firmę. 

 

29. września w zakładzie w Czarnkowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród autorkom zwycięskich prac pierwszej edycji konkursu. Pierwsze miejsce przyznano Irenie Kośmińskiej z z Wydziału Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Laureatka odebrała nagrodę pieniężną w wysokości 4 tys. złotych za pracę magisterską „Projekt domu jednorodzinnego niskoenergetycznego o konstrukcji drewnianej”. Jak przyznała, zwycięstwo w konkursie oprócz satysfakcji i nagrody finansowej, niesie ze sobą dodatkowe korzyści, które pomogą jej w poszukiwaniu pracy zawodowej. -Studiowałam dziennie, na studiach I i II stopnia i oprócz praktyki, ciężko to było połączyć z pracą zawodową. Nie mam zatem dużego doświadczenia praktycznego, ale mogę się pochwalić zwycięstwem w konkursie, na który pracodawcy przychylnie patrzą. Obok wykształcenia, to zwycięstwo to mocny punkt mojego CV - uważa Irena Kośmińska.

 [%%PIC%%]

Drugie miejsce i czek na 2 tys. złotych otrzymała Aneta Gumowska z Wydziału Technologii Drewna Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie za pracę inżynierską pt. „Histereza sorpcyjna wybranych tworzyw drzewnych”. -Znalezienie się w gronie laureatów konkursu jest dla mnie ogromnym sukcesem i wyróżnieniem - zapewnia Aneta Gumowska. -Moja praca została doceniona i wyłoniona ze wszystkich nadesłanych prac jako jedna z najlepiej ocenionych. 

 

-Doceniliśmy przede wszystkim czas i wysiłek włożony w dokładne zgłębienie obranego tematu pracy dyplomowej - uzasadnia werdykt komisji konkursowej Marcin Paczyński z firmy STEICO. -Byliśmy pod ogromnym wrażeniem, że zdobywczyni pierwszego miejsca przygotowała kompletny projekt domu w technologii oferowanej przez STEICO. Takie projekty wykonują biura projektowe zatrudniające doświadczonych specjalistów, a autorka poradziła sobie samodzielnie, wykonując żmudne i dokładne obliczenia. Także praca drugiej z nagrodzonych przez nas autorek wymagała ogromnej wiedzy i czasu potrzebnego na dokładne badanie próbek produkowanych przez nas materiałów drewnopochodnych i późniejsze analizowanie uzyskanych wyników.

 

Zwyciężczynie przyznają, że temat konkursu idealnie zbiegł się z problematyką ich prac dyplomowych, dlatego za zgodą promotorów postanowiły zgłosić je do konkursu. Odniesione zwycięstwo pokazało, że była to słuszna decyzja.  -Zainteresowanie budownictwem w technologii energooszczędnej zawdzięczam moim wykładowcom, którzy już na pierwszych zajęciach z drewna konstrukcyjnego zainteresowali mnie tą tematyką i już wtedy wiedziałam, że będę na ten temat pisać pracę dyplomową - wyjaśnia Irena Kośmińska. 

 

Uwaga poświęcona tematowi pracy magisterskiej zaowocowała planami zawodowymi. Jak deklaruje absolwentka Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, chciałaby, aby jej przyszła praca była związana z budownictwem energooszczędnym. -Gdy zdobędę uprawnienia budowlane będę starała się w tym kierunku poprowadzić swoją karierę - mówi zdobywczyni pierwszego miejsca.

 

-STEICO jako świadomy koncern europejski bardzo dużą wagę przywiązuje nie tylko do  produkcji nowoczesnych materiałów budowlanych, a wraz z nimi całego systemu technologicznego, ale również  kształcenia przyszłych kadr i promowania zalet ekologicznego budownictwa - mówi Waldemar Motyka, wiceprezes zarządu firmy STEICO CEE. -Ponieważ zdajemy sobie sprawę, że taka będzie przyszłość budownictwa, jakie sobie wychowamy kadry, podejmujemy różnego rodzaju inicjatywy, jak zapoczątkowana przez nas Akademia STEICO czy ogłoszony w ubiegłym roku wśród studentów uczelni wyższych konkurs na pracę dyplomową, która dotyczyłaby technologii STEICO. Postanowiliśmy nagrodzić studentów, którzy zmierzyli się z tą trudną tematyką, w zakresie której wciąż brakuje literatury przedmiotu. 

 

Jak zapewnia Waldemar Motyka, sprawdzona formuła konkursu zostanie powtórzona także w tym roku akademickim.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz