/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
OKNA i DRZWI

Szwedzka firma otwiera centrum badawczo-rozwojowe w Zabierzowie

PAP / ASSA ABLOY

Autor: opr. pks
Źródło: PAP / ASSA ABLOY
Data: 2016-09-27


Assa Abloy, firma specjalizująca się w produkcji zabezpieczeń do drzwi, otwiera oddział badawczo-rozwojowy na terenie podstrefy Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Zabierzowie.

Szwedzka firma otwiera centrum badawczo-rozwojowe w ZabierzowieSzwedzka firma otwiera centrum badawczo-rozwojowe w ZabierzowieFot. Assa Abloy

Oddział zlokalizowany w Zabierzowie to inwestycja wpisująca się w jeden z elementów polityki rozwoju, którą firma sukcesywnie wdraża od ponad 10 lat. -Ambicją firmy jest osiągnięcie pozycji najbardziej innowacyjnej firmy w swoim segmencie i roczny wzrost rentowności na poziomie 10% - powiedziała Joanna Skalbaniok, dyrektor marketingu Assa Abloy Poland. 

 

W nowej jednostce badawczo-rozwojowej zatrudnienie znajdzie ok. 60 inżynierów, którzy pracować będą nad nowymi rozwiązaniami z zakresu elektromechanicznych systemów zabezpieczeń i kontroli dostępu.

 

Assa Abloy to miedzynarodowa grupa z główną siedzibą zlokalizowaną w Szwecji. Powstała w 1994r. firma szybko urosła poprzez przejęcia i fuzje. Do Grupy należą takie marki jak Yale, HID, Abloy, ASSA, effeff, FAB czy TESSA.  Dziś jej produkty dystrybuowane są do ponad 70 krajów, a liczba pracowników to łącznie ponad 44 tys. Firma zajmuje pozycję światowego lidera w segmencie zabezpieczeń elektromechanicznych, takich jak kontrola dostępu, technologie identyfikacji, automatyka drzwiowa, zabezpieczenia hotelowe oraz wiele rozwiązań z dziedziny zabezpieczeń przeznaczonych dla indywidualnych użytkowników. Roczny obrót Assa Abloy to ok. 6 mld euro.

 

W Polsce grupa jest obecna od 1999r. poprzez Assa Abloy Poland, do której w późniejszym czasie dołączyły kolejne spółki. Wcześniej na krajowym rynku działali też producenci wchodzący w jej skład. W ciągu ostatnich dziesięciu firma dostarczyła systemy zabezpieczeń do wielu instytucji rządowych, firm krajowych i międzynarodowych. Od początku współpracuje z wieloma uznanymi producentami stolarki drzwiowej.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz