/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TECHNOLOGIE

Nowości SCM na targach Drema

SCM

Autor: Kamil Jabłoński
Źródło: SCM
Data: 2016-09-20


W dniach 13-16. września w Poznaniu na targach DREMA firma SCM Group Polska na stoisku o powierzchni ponad 700m2, oprócz klasycznych maszyn zaprezentowała także tegoroczne nowości.

SCM na targach DREMA 2016SCM na targach DREMA 2016Fot. K. Jabłoński

-W tym roku po raz pierwszy zaplanowaliśmy akcję charytatywną dla Przedszkola Kraina Elmo w Suchym Lesie. Postanowiliśmy wykorzystać potencjał maszyn i chęć pracowników do zrobienia czegoś więcej i w trakcie pokazów dla klientów wykonujemy meble dla tego przedszkola. Wszystkie firmy zaproszone do tej akcji oddały swoje produkty zupełnie za darmo, dzięki temu byliśmy w stanie złożyć bardzo ciekawe produkty projektu Jakuba Michałka i Krzysztofa Kluza - powiedział podczas prezentacji Krzysztof Kluza, Product Manager w SCM Group Polska.

Fot. K. Jabłoński

-Niestety podczas targów nie udało się wyprodukować wszystkich zaplanowanych mebli. W najbliższym czasie firma SCM dokończy projekt na schowroomie w siedzibie firmy w Suchym Lesie - dodaje Kluza

Fot. K. Jabłoński

-Do produkcji szafek została wykorzystana maszyna Planet P800 produkowana przez firmę Morbidelli należącą do Grupy SCM. Urządzenie charakteryzuje się tym, że oprócz wszystkich operacji, które można wykorzystywać na centrum pięcioosiowym możemy oklejać także krawędzie krzywoliniowe - objaśnia Krzysztof Kluza.

Planet P800Planet P800Fot. SCM

Planet P800 została pokazana w Polsce po raz pierwszy. Maszyna ta pozwala wykonać wszystkie operacje obróbki w jednym miejscu gwarantując wysoką jakość aplikacji krawędzi. To rozwiązanie jest dedykowane do sektorów branży meblowej które zajmują się nietypową jednostkową produkcją. 

Startech CNStartech CNFot. SCM

Pozostałe nowości w katalogu SCM to Startech Cn, Cyflex HP i S, które miały już swoją premierę na "Drzwiach otwartych SCM" w marcu i czerwcu tego roku. 

Pierwsza z nich, Startech Cn, jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku dla małych zakładów stolarskich. Jest to nieco okrojone centrum obróbcze posiadające 7 wrzecion wiertarskich, piłkę do nacinania elementów i frez. Na tej maszynie można produkować wszelkie meble skrzyniowe do szerokości 60 cm.

Nowość Cyflex S, aby ustawić to centrum wystarcza 8m2 Nowość Cyflex S, aby ustawić to centrum wystarcza 8m2 Fot. SCM

Ta nowa i kompaktowa wiertarka uniwersalna dedykowana jest do małych i średnich zakładów produkcyjnych. Wyposażona w 7 niezależnych wrzecion pionowych, wrzeciono i piłkę w "X" z możliwością wiercenia w osi "Y", jest bardzo elastycznym urządzeniem, które idealnie nadaje się do produkcji pojedynczych elementów mebli. 

Kolejna nowość to Cyflex S - wiertarka o bardzo małych gabarytach, która wykonuje operacje wiercenia, cięcia piłą i frezowanie pionowe. Gwarantuje bardzo wysoką wydajność produkcyjną nie wymagając jednocześnie żadnych interwencji operatora przy uzbrajaniu stołu roboczego. Kompaktowe centrum o przemyślanej konfiguracji może zapewnić doskonałą wydajność przy zmniejszonych gabarytach maszyny. 

Hit sprzedaży w Polsce Olimpic K100 - bogato wyposażona tania maszyna.Hit sprzedaży w Polsce Olimpic K100 - bogato wyposażona tania maszyna.Fot. SCM

Hitem sprzedaży w Polsce okazała się okleiniarka Olimpic K100. Wysoki poziom wyposażenia maszyny w zaawansowane rozwiązania technologiczne dostępne w wyższych modelach maszyn gwarantują najlepszą jakość obróbki. Te cechy, w połączeniu z łatwością obsługi, sprawiają że jest to najlepsza okleiniarka dla małych firm. 

Maszyna w standardzie jest wyposażony we frezy wstępne. Od 2016r w opcji Okleiniarka K100 może być wyposażona w dodatkową wannę klejową umożliwiającą zastosowanie kleju PUR w komplecie wyposażona w sterownik do zmiany temperatury kleju.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz