/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
EDUKACJA

Nie będzie technologii drewna na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim

Autor: oprac. pks
Źródło: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski
Data: 2016-09-10


Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie w nadchodzącym roku akademickim z powodu braku wystarczającej liczby chętnych nie uruchomi kilku kierunków kształcenia, w tym technologii drewna.

Nie będzie technologii drewna na Uniwersytecie Warmińsko-MazurskimNie będzie technologii drewna na Uniwersytecie Warmińsko-MazurskimFot. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

Nowe władze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie z uwagi na niewystarczającą liczbę kandydatów w nadchodzącym roku akademickim podjęły decyzję o likwidacji kilku spośród 74 kierunków kształcenia. Wśród zamykanych kierunków znalazły się technologia drewna czy dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze. Kandydatom, którzy chcieli studiować te kierunki, zaproponowano zmianę zapisu na inne studia.

-Duża liczba kierunków oznacza rozproszenie się studentów. Utrzymywanie kierunku, na którym jest 6-8 osób na roku, to zbyt duże obciążenie dla nas. Powinniśmy wycofywać niepopularne kierunki. To nie jest łatwa decyzja - powiedział prof. Jerzy Przyborowski, prorektor ds. kształcenia UWM. 

Technologia drewna miała być jedną z nowości w ofercie UWM w roku akademickim 2016/2017.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz