/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PROGRAM OGRODOWY

Stelmet planuje zamknięcie zakładu produkcyjnego w Wielkiej Brytanii

Stelmet

Autor: oprac. dja
Źródło: Stelmet
Data: 2016-09-08


Zarząd Grange Fencing Ltd., brytyjskiej spółki zależnej od Stelmet SA, prowadzi z pracownikami rozmowy w sprawie planowanego zakończenia produkcji w zakładzie w Telford. W wyniku tej decyzji, z końcem 2016r., pracę stracić może ok. 110 osób z 230 zatrudnionych w spółce.

Stelmet planuje zamknięcie zakładu produkcyjnego w Wielkiej BrytaniiStelmet planuje zamknięcie zakładu produkcyjnego w Wielkiej BrytaniiFot. Grange Fencing

Grange Fencing to spółka zakupiona przez Stelmet w 2015r. i będąca jednym z czołowych graczy na brytyjskim rynku programu ogrodowego. Zamknięcie produkcji w Telford wynika ze strategii zwiększenia wydajności produkcji i efektywności łańcucha dostaw Grupy Stelmet, która ma pozwolić firmie nadal rosnąć. 

 

Telford pozostanie siedzibą firmy w tym kraju i będzie koncentrować się na dalszym rozwoju sprzedaży, dystrybucji oraz marketingu produktów Grupy Stelmet na rynku brytyjskim. W ubiegłym roku rozpoczeto realizację odświeżenia brandu Grange Fencing i wsparcia promocji sprzedaży. Cała produkcja odbywać się będzie jednak w Polsce - głównie w nowym zakładzie w Grudziądzu, którego uruchomienie planowane jest w IV kwartale br. Według informacji zarządu spółki, fabryka w Grudziądzu będzie najnowocześniejszym zakładem produkcji drewnianej architektury ogrodowej w Europie i najbardziej efektywnym operacyjnie zakładem Grupy Stelmet. Dzięki temu oferta Grange Fencing Ltd. będzie bardziej konkurencyjna, co jest kluczowe w aspekcie rosnących wymagań klientów i silnej lokalnej konkurencji.

 

-Efektem takiej reorganizacji produkcji w ramach Grupy Stelmet będzie m.in. podniesienie jakości produktów oferowanych przez Grange Fencing, gdyż realizacja całego procesu produkcyjnego będzie odbywać się w ramach jednego zakładu produkcyjnego (dotychczas Grange Fencing produkował wyroby z wykorzystaniem komponentów zakupionych od podmiotów zewnętrznych), a także znacząca redukcja kosztów produkcji. Planowane zmiany umożliwią wykorzystanie potencjału sieci dystrybucji i znaczący wzrost efektywności łańcucha dostaw, które przełożą się na dalszy rozwój biznesu w Wielkiej Brytanii. - poinformował portal Drewno.pl zarząd Stelmet SA.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz