/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
EDUKACJA

Pod patronatem STEICO w Czarnej Wodzie naukę rozpoczęli przyszli stolarze

STEICO

Autor:
Źródło: STEICO
Data: 2016-09-04


Kilkudziesięciu uczniów rozpoczęło rok szkolny w klasie o profilu stolarskim powołanej pod patronatem STEICO w Czarnej Wodzie. W zeszłym roku firma wybudowała nowy budynek Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, a w tym roku wdrożyła we współpracy z kuratorium nowatorski, dualny system kształcenia, gwarantujący absolwentom pracę, a także uznanie ich dyplomów w Niemczech.

Pod patronatem STEICO w Czarnej Wodzie naukę rozpoczęli przyszli stolarzePod patronatem STEICO w Czarnej Wodzie naukę rozpoczęli przyszli stolarzeFot. STEICO

Pierwszego września symboliczny „dzwonek” rozpoczynający naukę zabrzmiał dla ponad 100 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnej Wodzie. W uroczystej inauguracji roku szkolnego wzięli także udział przedstawiciele lokalnych władz oraz firmy STEICO.

 

Podczas gdy wiele szkół zawodowych miało problem z rekrutacją uczniów, w Czarnej Wodzie udało się zebrać aż 30 chętnych do nauki w nowej klasie o profilu stolarskim.

 

Efektywny, dualny systemem edukacji oferowany przez szkołę w Czarnej Wodzie ma zagwarantować młodym ludziom atrakcyjną pracę po ukończeniu nauki. W ubiegłym roku szkolnym z możliwości dualnego kształcenia - trzech dni nauki w szkole i  dwóch dni praktyki w zakładzie STEICO, skorzystało 15 uczniów. Od 1. września liczba ta zwiększy się o kolejnych 24 praktykantów z patronackiej klasy o profilu stolarskim. 

 

-Uczniowie mają możliwość skorzystania z doświadczenia fachowców z firmy STEICO, którzy sami zdobywali doświadczenie również za granicą - mówi Steffen Zimny, prezes zarządu firmy STEICO. -Taka forma kształcenia, już w ubiegłym roku przełożyła się na dobre wyniki z egzaminów zawodowych. Co więcej, uczniowie uczęszczający na zajęcia praktyczne, po ukończeniu szkoły mają gwarancję zatrudnienia w naszej nowej fabryce drewna klejonego z fornirów. 

 

Kolejną korzyścią dla młodzieży, jaką zapewnia nowatorskie kształcenie w szkole w Czarnej Wodzie, jest możliwość zdawania przez absolwentów niemieckiego egzaminu zawodowego, dzięki czemu w przyszłości będą mogli podjąć pracę na terenie Niemiec bez konieczności starania się o uznanie ich polskiego dyplomu. 

 

 

***

Firma STEICO to uznany na całym świecie producent materiałów izolacyjnych z włókna drzewnego oraz niezwykle wytrzymałych belek dwuteowych na konstrukcje ścian, dachów i stropów. Te ekologiczne i nowatorskie materiały budowlane pozwalają na budowę domów w standardzie energooszczędnym. W Polsce STEICO ma dwie fabryki: w Czarnkowie i Czarnej Wodzie. W lipcu ub.r. w Czarnej Wodzie uruchomiona została pierwsza w Polsce fabryka drewna klejonego warstwowo LVL wyposażona w nowoczesną linię produkcyjną, gdzie zatrudnienie znalazło 160 osób. Firma angażuje się w inicjatywy lokalne - jest jednym z pomysłodawców Pomorskiego Klastra Drzewnego Czarna Woda. 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz