/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TECHNOLOGIE

Program TeSaMa jest wdrażany w polskich fabrykach obrabiarek do drewna

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Autor:
Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie
Data: 2016-09-01


TeSaMa (Technical Safety Maintenance System in Mechanical Engineering – System Utrzymania Bezpieczeństwa Technicznego w Przemyśle Maszynowym) to międzynarodowy projekt badawczy realizowany przez Stowarzyszenie Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym - Centralny Instytut Ochrony Pracy, Institute for Management Cybernetics e. V. oraz Fraunhofer Institut für Produktionstechnologie i współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu międzynarodowego Inicjatywa CORNET.

Program TeSaMa jest wdrażany w polskich fabrykach obrabiarek do drewnaProgram TeSaMa jest wdrażany w polskich fabrykach obrabiarek do drewnaFot. TeSaMa

Nadrzędna misja projektu to wzrost bezpieczeństwa pracy i produkowanych wyrobów w branży drzewno-meblarskiej, podczas projektowania i przy obsłudze maszyn i narzędzi do obróbki drewna. Celem projektu, który trwał 2 lata (od 1. października 2013r.), było udostępnienie małym i średnim przedsiębiorstwom sektora maszynowego serwisu internetowego i programu komputerowego, zawierającego szczegółowe narzędzia wspomagające działania związane z oceną bezpieczeństwa technicznego maszyn użytkowanych podczas pracy, z uwzględnieniem produkcji, utrzymania ruchu i logistyki, a także wytycznych do prowadzenia oceny zgodności produkowanych przez te przedsiębiorstwa maszyn. 

Obecnie, program jest wdrażany w polskich zakładach zajmujących się produkcją obrabiarek do drewna.

Na targach DREMA 2016 będzie można zapoznać się z założeniami projektu oraz uzyskać informacje dotyczące bezpiecznego projektowania maszyn, a także bezpiecznego ich użytkowania.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz