/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MATERIAŁY DREWNOPOCHODNE

Steico rozbuduje fabrykę LVL w Czarnej Wodzie

Autor: oprac. dja
Źródło: Raute
Data: 2016-08-26


Firma Steico planuje rozbudowę zakładu LVL w Czarnej Wodzie. Oddana do użytku w ubiegłym roku fabryka nowoczesnego tworzywa drzewnego ma podwoić zdolności produkcyjne.

Firma Raute dostarczy kolejne urządzenia do Steico w Czarnej WodzieFirma Raute dostarczy kolejne urządzenia do Steico w Czarnej WodzieFot. K. Jabłoński

O otrzymaniu zlecenia na budowę maszyn dla nowej linii produkcyjnej LVL od firmy Steico SE poinformowała fińska firma Raute będąca światowym liderem w produkcji tego typu urządzeń. Wartość zamówienia to ok. 17,5 mln euro, które obejmują  linię suszenia forniru, klasyfikacji suchego forniru, linię nanoszenia kleju i układania fornirów, stację wstępnego prasowania i prasy na gorąco. 

 

Zamówiony sprzęt reprezentuje najnowszą technologię w swojej dziedzinie i posłuży do rozbudowy mocy produkcyjnych w zakładzie w Czarnej Wodzie. W ramach projektu Steico wybuduje również drugi kocioł zasilany biomasą oraz rozbuduje budynki i infrastrukturę zakładu. 

 

Łączna wartość inwestycji oszacowana została 45 milionów euro i pozwoli na podwojenie zdolności wytwórczych LVL do poziomu 160.000 m3 rocznie. Uruchomienie produkcji na nowej linii planowane jest na połowę 2018r.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz