/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PŁYTY DREWNOPOCHODNE

Pfleiderer do końca roku zainwestuje ponad 50 mln euro

Newseria

Autor: oprac. red
Źródło: Newseria
Data: 2016-08-24


Zarząd spółki Pfleiderer Grajewo SA, producenta płyt drewnopochodnych, jest zadowolony z wyników osiągniętych w I półroczu 2016r. To pierwszy okres po skonsolidowaniu wschodniej i zachodniej Grupy. Pfleiderer jest w trakcie inwestycji w rozwój mocy produkcyjnych fabryk i pracuje nad nową kolekcją, która wejdzie na rynek w 2017 roku.

Michael Wolff, prezes Grupy PfleidererMichael Wolff, prezes Grupy PfleidererFot. Newseria

-Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani wynikami za pierwsze półrocze - mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Michael Wolff, prezes Grupy Pfleiderer. -Firma zrealizowała wszystkie założenia, a nawet je przekroczyła, np. w odniesieniu do zysku EBITDA. Zwiększyliśmy ten zysk o 9,2 procent i osiągnęliśmy marżę na poziomie 14,4 procent, co jest wynikiem lepszym od zakładanego.

 

Prezes Pfleiderera zapowiada utrzymanie dwucyfrowego wzrostu zysku EBITDA do końca roku. Wyniosła ona w I półroczu 50,76 mln euro, ale skorygowana o wydarzenia jednorazowe, których z racji integracji grupy było w tym okresie sporo, sięgnęła 70,4 mln euro.

-Wciąż koncentrujemy się na integracji grupy. Projekt, który rozpoczęliśmy w styczniu należy do największych w Polsce. Chodzi o zintegrowanej całej grupy w jeden organizm i to jest naszym priorytetem na ten rok - mówi Wolff. -Mocno pracujemy też nad nową kolekcją, która powinna być gotowa na koniec roku, tak byśmy mogli zacząć ją oferować od początku 2017.

 

Przychody netto Grupy w pierwszym półroczu wyniosły 458,5 mln euro wobec 189,9 mln euro w zeszłym roku. Jednak ze względu na konsolidację ze spółkami zachodnimi, ubiegłoroczny wynik dotyczy tylko Polski, nie jest więc porównywalny. Jak napisano w raporcie, gdyby przejęcie spółek nastąpiło 1 stycznia 2016 roku, przychody wyniosłyby 489,3 mln euro, a zysk netto 4,1 mln euro.

 

-Kontynuujemy też inwestycje w nasze fabryki. W pierwszym półroczu przeznaczyliśmy na ten cel prawie 16 milionów euro, a na koniec roku będzie to ponad 50 milionów - mówi prezes Grupy Pfleiderer. -Oznacza to, że w nadchodzących miesiącach będą realizowane duże projekty.

 

Pod koniec lipca, cztery tygodnie przed zaplanowanym terminem, otwarto nową linię lakierniczą w zakładzie w Grajewie o wartości 5 mln euro.

 

Grupa liczy na dobrą koniunkturę zarówno na rynku polskim, jak i na Zachodzie. Z danych GUS wynika, że w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy roku oddano do użytkowania 85,85 tys. mieszkań, czyli o niemal 12 proc. więcej niż rok wcześniej. Rozpoczęto budowę ponad 101 tys. mieszkań, o przeszło 6 proc. więcej niż rok temu, zaś pozwoleń oraz zgłoszeń zamiaru budowy odnotowano o 12,2 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub.r. -niemal 116,5 tys.

 

-Perspektywy są pozytywne. Rynek budowlany w Polsce, w Niemczech, a także w Europie Środkowej jest w dobrej kondycji - uspokaja Michael Wolff. -Poszczególne rynki powinny rozwijać się w tempie od 2 do 10 procent. Dlatego też zwiększamy nasze wydatki kapitałowe i zatrudnienie. Nasze fabryki mają pełne obłożenie. Do rozwoju potrzebne jest więc nam zwiększenie wydatków kapitałowych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz