/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
BUDOWNICTWO Z DREWNA

Znaczący wzrost wyników Fabryki Konstrukcji Drewnianych

Fabryka Konstrukcji Drewnianych

Autor: opr. pks
Źródło: Fabryka Konstrukcji Drewnianych
Data: 2016-08-22


Fabryka Konstrukcji Drewnianych SA przedstawiła dane finansowe za II kw. br. W pierwszym półroczu br. spółka zanotowała ponad trzykrotny wzrost przychodów w stosunku do roku ubiegłego.

Jeden z magazynów soli wybudowanych przez Fabrykę Konstrukcji DrewnianychJeden z magazynów soli wybudowanych przez Fabrykę Konstrukcji DrewnianychFot. FKD

Według przedstawionych w raporcie informacji, FKD w pierwszym półroczu br. osiągnęła znaczący wzrost przychodów. Sprzedaż sięgnęła 5,426 mln zł wobec 1,773 mln zł za porównywalny okres roku ubiegłego.

Poprawie uległa również rentowność spółki. Zysk netto za 6 miesięcy br. wyniósł 565 tys. zł (2015: 194 tys zł.) .

W trzecim kwartale Fabryka Konstrukcji Drewnianych rozpoczęła realizację czterech inwestycji o łącznej wartości ponad 5,5 mln zł.

Jak informuje zarząd spółki, na dzień 12.08.2016r. FKD posiada samodzielnie lub też za pośrednictwem spółek zależnych podpisane kontrakty na łączna kwotę blisko 18,6 mln zł z terminem ich realizacji na lata 2016-2018. 

Spółka bierze też udział w postępowaniach i negocjacjach dotyczących budowy kolejnych kilkunastu magazynów soli o łącznej szacunkowej wartości około 30 mln zł.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz