/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
LEŚNICTWO

RDLP Łódź: W lasach trwa sprzątanie po silnych wiatrach

Lasy Państwowe

Autor: Hanna Bednarek-Kolasińska
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2016-08-22


Prawdopodobnie do końca roku potrwa uprzątnięcie lasów na terenie RDLP w Łodzi, przez które pod koniec czerwca przetoczyły się nawałnice.

W lasach trwa sprzątanie po silnych wiatrachW lasach trwa sprzątanie po silnych wiatrachFot. Sławomir Nowicki

Bardzo silny wiatr łącznie zniszczyły blisko 160 tys. m³ drewna. Tylko w Nadleśnictwie Opoczno wichura uszkodziła 120 tys. m³ drewna. Do tej pory zrębami zupełnymi uprzątnięto powierzchnię 40 ha.

 

Nadleśnictwo umożliwiło przejazd po wszystkich drogach przebiegających przez uszkodzone lasy. Obecnie leśnicy pomagają w oczyszczaniu z połamanych drzew dróg dojazdowych do pól. 

 

W likwidacji szkód Nadleśnictwo Opoczno wesprą leśnicy z RDLP w Radomiu oraz podleśniczowie z pięciu nadleśnictw z terenu łódzkiej dyrekcji Lasów Państwowych.

 

Obszar pohuraganowy podzielono na dziesięć rewirów. Już na trzech wyznaczonych sektorach od lipca pracują specjalistyczne maszyny, cztery harvestery i trzy forwardery. Nadleśnictwo rozpatruje kolejne oferty złożone na uprzątanie powierzchni w siedmiu kolejnych rewirach. Do chwili obecnej z pohuraganowych terenów pozyskano ok. 5 tys. m³ drewna.

 

Lasy, które ucierpiały podczas czerwcowych wichur zostaną uprzątnięte do końca roku. Leśnicy planują, że w ciągu najbliższych trzech lat zostaną odnowione powierzchnie uszkodzone przez wiatr.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz