/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MEBLARSTWO

Paged przejmuje Forbis Group

Paged

Autor: oprac. red
Źródło: Paged
Data: 2016-08-10


Paged SA poinformował o zawarciu warunkowej umowy inwestycyjnej dotyczącej planowanego zakupu 70% udziałów w spółce Forbis Group Project Management z siedzibą w Warszawie.

Przykład realizacji Forbis Group - siedziba firmy SantePrzykład realizacji Forbis Group - siedziba firmy SanteFot. Forbis Group

Forbis Group działa na rynku od 2011r. i specjalizuje się w projektowaniu i kompleksowej aranżacji wnętrz sklepów, biur, części wspólnych w centrach handlowych, placówek medycznych i klubów fitness, a także ekspozycji produktów w sklepach oraz prowadzenia prac wykończeniowych lokali, tj. działalność w zakresie fit-out. Klientami spółki są takie marki, jak CCC, Armani, Max Mara, Hugo Boss, Lancerto, Prima Moda, Wojas, Potis& Verso, czy Lacoste. Firma realizowała również projekty dla banków (PKO BP i mBank), restauracji i kawiarni (Wedel, Fridays, The Kitchen, wykonanie food court w Nowy Plac Unii) czy siłowni (Fabryka Formy).

 

-ForbisGroup to dynamicznie rozwijająca się firma z wartościowym know-how i doświadczeniem, działająca na perspektywicznym rynku usług fit-outowych. Jestem przekonany, że łącząc potencjał Forbis Group z zasobami i kompetencjami Grupy Paged, wspólnie z założycielami nadamy rozwojowi ForbisGroup jeszcze większej dynamiki. Widzimy potencjał w konsolidacji usług na tym rynku, a także w umiędzynarodowieniu działalności spółki - powiedział Rafał Godoj, członek zarządu i dyrektor inwestycyjny Paged.

Przykład realizacji Forbis Group - siedziba firmy SantePrzykład realizacji Forbis Group - siedziba firmy SanteFot. Forbis Group

Wartość transakcji wyniesie 8,4 mln zł, przy czym cena ta może być skorygowana w zależności od poziomu długu netto oraz minimalnego kapitału obrotowego spółki na datę zamknięcia transakcji. Ponadto Paged zobowiązał się do zapłaty dodatkowych 3,6 mln zł pod warunkiem osiągnięcia przez Forbis Group Project Management określonego w umowie minimalnego poziomu EBITDA za lata 2016, 2017 i 2018, jak również dodatkową cenę za udziały w formule earn-out, przy czym zapłata tej ceny będzie uwarunkowana wypracowaniem przez przejmowaną spółkę za lata 2016-2018 nadwyżki EBITDA ponad zaplanowany poziom.

 

Wartość przedsiębiorstwa będącego przedmiotem umowy na potrzeby transakcji została oszacowana na ok. 17,2 mln zł, przy znormalizowanej EBITDA za rok 2015 na poziomie ok. 2,72 mln zł.  

 

Transakcja nabycia udziałów zostanie przeprowadzona po dokonaniu czynności warunkujących jej realizację - w tym po przekształceniu Forbis Group Project Management Sp. z o.o. Sp. k. w spółkę z o.o. 

 

Na mocy zawartych umów, założyciele spółki Forbis Group Project Management pozostaną jej wspólnikami i zajmą miejsca w jej zarządzie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz