/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
RYNEK MEBLI

Anna Pawlak-Kuliga obejmie funkcję prezesa IKEA Retail Polska

IKEA

Autor: oprac. red
Źródło: IKEA
Data: 2016-08-09


1. września br. nastąpi zmiana na stanowisku prezesa sieci sklepów IKEA w Polsce. Po raz pierwszy w historii firmy stanowisko to obejmie Polka. Anna Pawlak-Kuliga dotychczasowa wiceprezes IKEA Retail zastąpi Evelyn Higler, która obejmie stanowisko w globalnych strukturach firmy

Anna Pawlak-Kuliga, nowa prezes IKEA Retail PolskaAnna Pawlak-Kuliga, nowa prezes IKEA Retail PolskaFot. IKEA

-Polska to wyjątkowy rynek dla IKEA - szybko rozwijający się, ze wspaniałymi ludźmi, dla których wszystko jest możliwe. Jednocześnie żyjemy w bardzo ciekawych czasach, w których świat nieustannie się zmienia. Dla nas kluczowe jest to, by szybko na te zmiany reagować i zawsze wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów - mówi Anna Pawlak-Kuliga 

 

-Jestem głęboko przekonana, że Polacy zasługują na to, by być otoczeni pięknymi rzeczami i żyć w funkcjonalnych domach. Dlatego też w dalszym ciągu będziemy skupiać nasze wysiłki na tym, by kreować lepsze życie na co dzień dla wielu ludzi w naszym kraju, naszych klientów i współpracowników. To też moje marzenie i osobista misja – dodaje nowa prezes polskiej sieci IKEA.

 

Nowa prezes podkreśla, że planuje kontynuować ambitną strategię rozwoju firmy na polskim rynku, która zakłada ponad pięciokrotny wzrost obrotów do 2035r., z obecnych ok. 3 miliardów złotych do 16 miliardów. Zapowiada również uruchomienie w Polsce sprzedaży internetowej.

 

-W najbliższych latach planujemy otwierać kolejne sklepy, w tym już niedługo, bo w drugiej połowie 2017r. sklep w Lublinie. Będziemy także rozwijać IKEA w Polsce w kierunku sprzedaży wielokanałowej i już w najbliższych miesiącach wprowadzimy sprzedaż mebli przez Internet. Co istotne – we wszystkich naszych działaniach koncentrujemy się na zrównoważonym rozwoju. Dobrym przykładem może być to, że w Polsce produkujemy tyle energii ze źródeł odnawialnych ile zużywamy we wszystkich naszych fabrykach, sklepach czy biurach. Udało się to osiągnąć dzięki inwestycjom w sześć farm wiatrowych, a także instalacje do spalania biomasy w fabrykach – informuje Anna Pawlak-Kuliga.

Anna Pawlak-Kuliga ma 39 lat. Karierę w IKEA rozpoczęła osiem lat temu od stanowiska Nawigatora Biznesu w jednym ze sklepów w Londynie. W kolejnych latach awansowała w ramach struktur wewnętrznych IKEA w Wielkiej Brytanii. Do Polski wróciła w 2012 roku, początkowo jako członek zarządu IKEA Retail, a rok później obejmując funkcję wiceprezes spółki. Przez cały czas ściśle współpracowała z Evelyn Higler. Zasiadała też w zarządzie spółki IKEA Property oraz radzie nadzorczej IKEA Distribution na Europę południowo-wschodnią.

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz