/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
LEŚNICTWO

Właściciele gruntów porośniętych lasem boją się Lasów Państwowych

Autor: oprac. red
Źródło: MarketNews24
Data: 2016-08-08


Od Lasów Państwowych zależy, które transakcje sprzedaży gruntów leśnych lub mogących być za takie uznane, zostaną zrealizowane i przez kogo. Skutki nowej ustawy są takie, że właściciele wycofują się z przygotowywanych transakcji.

Kuba Karliński, członek zarządu MagmillonKuba Karliński, członek zarządu MagmillonFot. MarketNews24

Od 30. kwietnia obowiązuje nowelizacja ustawy o lasach państwowych, która dała PGL Lasy Państwowe prawo pierwokupu i ingerencji w cenę gruntów, które mogą być uznane za leśne. 

Właściciele takich nieruchomości, także tych na których pobudowane są już domy, boją się, że Lasy Państwowe korzystać będzie z prawa pierwokupu, obniżając ceny.

-Obowiązująca od trzech miesięcy ustawa regulująca sprzedaż gruntów leśnych doprowadziła do tego, że rynek ich sprzedaży przejściowo przestał istnieć - mówi Kuba Karliński, członek zarządu Magmillon w rozmowie z MarketNews24. Podobne są efekty ustawy dotyczącej sprzedaży gruntów rolnych, z tą jednak różnicą, że Lasy Państwowe to bogata, potężna firma, która ma pieniądze i może skorzystać z ustawowego prawa pierwokupu. 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

A co z ludźmi, którzy chcą normalnie sprzedać/kupić las (bez domu)...? To ...

nienormalne i niemoralne, że nadleśniczy nie ryzykujący swoim majątkiem i nie mający wpływu na "powstanie" lasu, którego dotyczy obrót, decyduje często w imieniu osoby sadzącej dany las. Ta ustawa tylko wzmacnia monopol Lasów Państwowych.

Andrzej [23]Odpowiedz na ten komentarz2016-08-08 22:08:39

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz