/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PŁYTY DREWNOPOCHODNE

Pfleiderer Grajewo uruchamia nową linię lakierniczą płyt HDF

Pfleiderer

Autor: oprac. red
Źródło: Pfleiderer
Data: 2016-07-27


Grupa Pfleiderer, producentów wyrobów drewnopochodnych, płyt meblowych, blatów kuchennych oraz oklein, zakończyła instalację nowej linii lakierniczej w Grajewie. Dzięki inwestycji moc produkcyjna w zakresie lakierowanych płyt HDF w Pfleiderer MDF sp. z o.o. wzrośnie o około 30%. Nakłady poniesione na zakup i wdrożenie nowej linii wyniosły 22 mln zł.

Pfleiderer Grajewo zakończył pierwszy etap programu inwestycyjnego 4Pack ProjectPfleiderer Grajewo zakończył pierwszy etap programu inwestycyjnego 4Pack ProjectFot. Pfleiderer

Uruchomienie nowej linii do lakierowania jest częścią prowadzonego przez Grupę Pfleiderer programu inwestycyjnego pod nazwą 4Pack Project. Kompletny projekt obejmuje cztery realizacje, oprócz linii lakierniczej powstaną również: linia do szlifowania pyt HDF, linia do konfekcjonowania oraz linia do formatyzowania. Inwestycje pozwolą na poszerzenie gamy produktów oferowanych przez całą Grupę Pfleiderer. Łącznie planowane nakłady inwestycyjne sięgają 45 mln zł. Zakończenie całości projektu zaplanowano na koniec 2016 roku. 

 

-Możemy podsumować już pierwsze efekty realizacji czteropaku inwestycyjnego. Pozwoli on na zwiększenie naszej konkurencyjności poprzez przestawienie produkcji ze standardowych płyt na kolorowe i dostosowane do wymagań klientów (produkty o większej wartości dodanej i osiąganej marży). Inwestycja w linię do lakierowania została zrealizowana cztery tygodnie przed planowanym terminem – to pokazuje wysoką efektywność w realizacji projektu. Dobra sytuacja rynkowa i ceny materiałów sprzyjają rozwojowi Grupy i inwestycjom. To dla nas bardzo ważne, aby nadal rozwijać się w tym regionie – powiedział Wojciech Gątkiewicz, Członek Zarządu Pfleiderer Grajewo.

 

Wysoka wydajność nowej linii do lakierowana (9 mln m² rocznie) zwiększy obecnie posiadane moce produkcyjne w zakresie lakierowanych płyt HDF o około 30%. Linia firmy Bürkle dedykowana jest do lakierowania płyt drewnopochodnych. System nakładarek farb i lakierów, szlifierek i drukarek jest w stanie uszlachetnić powierzchnię płyty MDF/HDF jak i też płyty wiórowej. Sercem ciągu lakierniczego jest zestaw czterech nowoczesnych drukarek, które nakładają zarówno rysunek drewnopodobny jak i synchroniczne struktury 3D. Nowa linia umożliwia stosowanie technologii lakierowania używającej farby na bazie wodnej i systemów UV, które są w pełni ekologiczne. 

 

Przy pracy w nowo powstałej linii do lakierowania zatrudniono 24 osoby. Realizacja projektu 4Pack zwiększy zatrudnienie w spółce Pfleiderer MDF łącznie o 70 osób.

 

Zlokalizowana w Grajewie spółka Pfleiderer MDF to nowoczesny zakład produkujący płyty meblowe typu HDF, który uruchomiony został we wrześniu 2007 roku. Roczne moce produkcyjne fabryki to 250.000 m³ płyt. Łączna wartość inwestycji w spółce wyniosła już ok. 370 mln zł.

 

Grupa Pfleiderer jest jednym z wiodących europejskich producentów wyrobów drewnopochodnych z rocznymi przychodami na poziomie miliarda euro. Firma prowadzi działalność w 9 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Polsce oraz Niemczech, zatrudniając łącznie ok. 3,3 tys. osób. Zarządza również oddziałami handlowymi w Wielkiej Brytanii, Holandii, Szwajcarii i Francji. Pod względem wielkości produkcji płyt wiórowych w Niemczech jest liderem, natomiast w Polsce zajmuje drugą pozycję.

 

W 2015 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży Pfleiderer Grajewo były wyższe o 2,6% w stosunku do roku poprzedniego i osiągnęły poziom 1,56 mld zł. Zysk operacyjny wyniósł 149 mln zł i był wyższy o 4,5% w porównaniu z 2014 rokiem. Zysk netto za 2015r. wyniósł 112 mln zł, co stanowi wzrost o 8,6% r/r.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz