/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
RYNEK MEBLI

IKEA przyciśnięta do ściany przez Chińczyków

IKEA

Autor: oprac. red
Źródło: IKEA
Data: 2016-07-13


IKEA wycofa feralne komody również z chińskiego rynku, podobnie jak w USA i Kanadzie.

IKEA wycofuje komody MALM na rynku chińskimIKEA wycofuje komody MALM na rynku chińskimFot. D.Jabłoński

W ubiegłym tygodniu IKEA zapowiedziała wycofanie w USA i Kanadzie milionów komód, które ze względu na niestabilność okazały się śmiertelnie niebezpieczne dla małych dzieci. Jednocześnie służby prasowe koncernu poinformowały, że firma nie zamierza wycofywać mebli z innych rynków.

 

Agencja prasowa Xinhua zareagowała na to zarzucając szwedzkiemu koncernowi arogancję i nie wywiązywanie się z odpowiedzialności.  Ostre stanowisko Chin doprowadziło do zmiany postawy IKEA: "Po porozumieniu się z chińskim urzędem kontroli jakości i organizacją konsumentów postanowiliśmy przystąpić do wycofania komód MALM" - poinformował firma.

 

W sumie z rynku w Chinach wycofanych zostanie 1,66 mln komód, które stanowią zagrożenie dla małych dzieci, jeśli meble te nie są przytwierdzone do ściany.  W Ameryce Północnej przewracające się meble spowodowały śmierć co najmniej sześciorga dzieci.

 

IKEA nie zamierza przeprowadzać akcji wycofania mebli w Europie. 

 

Poczynania działających na globalnym rynku firm, każą zastanowić się nad poziomem ochrony konsumentów w Unii Europejskiej. Przykład IKEA to kolejny przypadek, po głośnej sprawie Volkswagena, w którym mimo rozbudowanych struktur urzędowych teoretycznie zajmujących się ochroną praw klientów, europejscy nabywcy traktowani są gorzej jak nabywcy na innych rynkach.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz