/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MEBLARSTWO

Pożar fabryki mebli tapicerowanych w Mroczeniu

Państwowa Straż Pożarna

Autor: oprac. red
Źródło: Państwowa Straż Pożarna
Data: 2016-07-01


W środę 29. czerwca w fabryce mebli tapicerowanych w Mroczeniu k. Kępna wybuchł pożar, który zniszczył znaczną część zakładu.

Pożar fabryki mebli tapicerowanych w MroczeniuPożar fabryki mebli tapicerowanych w MroczeniuFot. M. Grzesiak, KP PSP Kępno

Ogień pojawił się w hali magazynowo-produkcyjnej Fabryki  Mebli Ropez ok. godz. 14.30. Według świadków pożar powstał w lakierni i rozprzestrzeniał się błyskawicznie, bowiem ze względu na profil produkcji w zakładzie znajdowała się znaczna ilość materiałów łatwopalnych. Zanim na miejsce przybyły pierwsze zastępy straży pożarnej, ogień był już widoczny nad dachem hali produkcyjnej. Wszyscy pracownicy firmy zostali bezpiecznie ewakuowani.

 

Z uwagi na silnie rozwinięty pożar i promieniowanie cieplne w pierwszej fazie pożaru nie było możliwości prowadzenia działań wewnątrz obiektu. Kolejne jednostki Straży Pożarnej po dojeździe na miejsce zdarzenia podawały prądy w natarciu na palące się budynki oraz prądy w obronie na część nieobjętą pożarem. Dopiero zastosowanie prądów piany ciężkiej doprowadziło do opanowania pożaru, co pozwoliło na wprowadzenie rot gaśniczych do wewnątrz budynku, który uległ częściowemu zawaleniu.

Pożar fabryki mebli tapicerowanych w MroczeniuPożar fabryki mebli tapicerowanych w MroczeniuFot. M. Grzesiak, KP PSP Kępno

W czasie działań prowadzono także ewakuację mienia (gotowe wyroby i materiały do produkcji mebli) z części nieobjętej płomieniami. W akcji trwającej 9h brało udział 19 jednostek straży pożarnej i 75 strażaków.

 

Łącznie spaleniu uległy pomieszczenia zakładu na powierzchni ok. 1500 m.kw., konstrukcja dachu (odkształcona, częściowo zawalona), instalacje wewnętrzne oraz materiały produkcyjne i wyroby gotowe. Udało się uratować część administracyjno-biurową fabryki.

 

Podczas akcji niegroźnych poparzeń doznało dwóch strażaków, którym udzielono pierwszej pomocy, a następnie przewieziono na obserwację do szpitala. 

 

 W chwili obecnej trwa wyjaśnianie przyczyn pożaru i szacowanie strat.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz