/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MATERIAŁY DREWNOPOCHODNE

Pfleiderer Grajewo wypłaci blisko 65 mln zł dywidendy

Pfleiderer Grajewo

Autor: oprac red.
Źródło: Pfleiderer Grajewo
Data: 2016-06-29


Walne zgromadzenie akcjonariuszy Pfleiderer Grajewo SA zdecydowało o wypłacie dywidendy z zysku za 2015r. Zgodnie z rekomendacją zarządu spółki do akcjonariuszy trafi 64,70 mln zł, czyli 1,00 zł na każdą akcję. Stopa dywidendy w dniu WZA to 3,4%.

Pfleiderer Grajewo wypłaci blisko 65 mln zł dywidendyPfleiderer Grajewo wypłaci blisko 65 mln zł dywidendyFot. Pfleiderer

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Pfleiderer Grajewo SA, które odbyło się 29. czerwca zdecydowało o podziale zysku netto za rok obrotowy 2015. Zgodnie z rekomendacją zarządu spółki na wypłatę dywidendy przeznaczono 64,701 mln zł, czyli 1,00 zł na każdą akcję. Pozostała część zysku trafi na kapitał zapasowy. Spółka wypłaci akcjonariuszom premię z zysku pierwszy raz od 2008r. (kiedy wypłacono dywidendę za rok 2007).

 

Zgodnie z podjętą uchwałą dniem dywidendy będzie 15. lipca, natomiast termin wypłaty dywidendy jest przewidziany na 29. lipca br.

 

-Miniony rok zakończyliśmy bardzo dobrymi i mocnymi wynikami finansowymi. Dzięki temu możemy podzielić się naszymi zyskami z akcjonariuszami. Naszą intencją jest wypłata dywidendy także w przyszłości – zgodnie z naszą nową polityką w tym zakresie - mówi Michael Wolff, Prezes Zarządu Grupy Pfleiderer.

 

W zeszłym roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży Pfleiderer Grajewo były wyższe o 2,6% w porównaniu z rokiem poprzednim i osiągnęły poziom 1,56 mld zł. Zysk operacyjny wyniósł 149 mln zł i był wyższy o 4,5% w porównaniu z 2014 rokiem. Zysk netto za 2015r. wyniósł 112 mln zł, co stanowi wzrost o 8,6% rok do roku. 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz