DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
DREWNO W BUDOWNICTWIE

Światowy Dzień Architektury w Opolu i Nysie

Autor: oprac. dja
Źródło: Opolska Okręgowa Izba Architektów RP
Data: 2016-06-29


Już w najbliższy piątek, 1. lipca, w Opolu, na terenie Starego Rynku oraz miejskiego Ratusza, odbędzie się szereg atrakcji związanych z obchodami Światowego Dnia Architektury. Wśród wydarzeń nie zabraknie tematów związanych z drewnem.

Światowy Dzień Architektury w Opolu i NysieŚwiatowy Dzień Architektury w Opolu i Nysie

W ramach wydarzenia przewidziane są wystawy, prezentacje, debaty, a nawet zajęcia dla dzieci. Organizatorem Światowego Dnia Architektury w Opolu  jest Opolska Okręgowa Izba Architektów RP, współpracująca ze Stowarzyszeniem Architektów SARP Oddział Opole, Prezydentem Miasta Opola oraz Wydziałem Budownictwa i Architektury Politechniki Opolskiej. 

 

Centralnym miejscem wydarzeń będzie miejski Ratusz.  W siedzibie władz miasta Opola, odbędą się wykłady i prezentacje uznanych autorytetów w dziedzinie architektury o bardzo zróżnicowanej tematyce – od prezentacji idei teatru XXI wieku, poprzez przedstawienie koncepcji i realizacji nowej zabudowy mieszkaniowej Wrocławskie Żerniki, wystawę twórczości zagranicznych architektów: Guntera Vogta, Dana Wooda i Carlosa Medelina, aż po daleką Japonię – prezentację jej dorobku architektonicznego. 

 

W ramach tego ostatniego tematu, podczas prezentacji "Japonia tam i z powrotem"  arch. Dawid Rószczka opowie i przedstawi prace z detalem drewnianym w architekturze Japonii.

 

Z kolei Rynek przed Ratuszem stanie się miejscem niezwykle inspirującego performance – budowy pawilonu drewnianego przez architekta Dawida Rószczkę. Atrakcji nie zabraknie również dla najmłodszych, którzy będą mieli okazje uczestniczyć w warsztatach tworzenia struktur przestrzennych.

 

Większość wydarzeń zaplanowanych jest na dzień 1 lipca br.  Dla tych, którzy nie będą mogli pojawić się w piątek na Starym Rynku w Opolu, przygotowano niespodziankę. Zbudowany pawilon drewniany oraz wystawa twórczości zagranicznych architektów dostępne będą dla zwiedzających przez cały tydzień. 

 

Dalszy ciąg obchodów Światowego Dnia Architektury odbędzie się 8. i 9. lipca br. w Nysie. Również tutaj na żywo wybudowany zostanie drewniany pawilon inspirowany budownictwem japońskim.

 

Szczegółowy program wydarzeń jakie zaplanowano podczas obu imprez można znaleźć na stronie www.izbaarchitektow.opole.pl.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz