/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
USŁUGI LEŚNE

II Mistrzostwa Polski Operatorów Forwarderów - Trwają zapisy zawodników

Wydział Leśny UP w Poznaniu

Autor: oprac. red
Źródło: Wydział Leśny UP w Poznaniu
Data: 2016-06-27


II Mistrzostwa Polski Operatorów Forwarderów odbędą się 2. września 2016r. w Janowie Lubelskim. Impreza towarzyszyć będzie tegorocznej edycji Targów Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO-LAS.

II Mistrzostwa Polski Operatorów ForwarderówII Mistrzostwa Polski Operatorów Forwarderów

Uczestnikiem zawodów może być każdy profesjonalny operator forwardera, który wykaże przynajmniej roczne doświadczenie w pracy w charakterze operatora tej maszyny. Zgłoszenia zawodników do Mistrzostw odbywają się przez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej http://www1.up.poznan.pl/mpof/2016/zapisy/formularz-zgłoszeniowy. Ze względów organizacyjnych ilość zawodników ograniczona jest do 50 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Mistrzostwa Polski Operatorów Forwarderów  to widowiskowe i pełne emocji wydarzenie, podczas którego precyzja spotka się z szybkością i sprawnością obsługi maszyn. Pierwsza edycja mistrzostw odbyła się dwa lata temu w Mostkach k. Świebodzina podczas targów Eko-Las.

 

Tegoroczne Mistrzostwa Operatorów Forwarderów odbędą się również podczas Eko-Lasu. W drugim dniu targów (piątek) o tytuł Mistrza Polski walczyć będą zawodnicy podczas dwóch etapów: eliminacji i biegów finałowych.

 

Eliminacje rozpoczną się 2 września o godz. 8.00 rano. W tej części zmagań zawodnicy zmierzą się z zadaniem polegającym na ułożeniu wieżyczki z 5 klocków o średnicy od ok. 25 do ok. 50 cm i długości ok. 40 cm. Czas ułożenia jest mierzony przez dwóch sędziów. Ośmiu zawodników z najlepszymi czasami przechodzi do finału.

 

W biegach finałowych zawodnicy ścigają się ze sobą parami na specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Zawody są rozgrywane systemem pucharowym - wygrywający przechodzi do następnego etapu. Zwycięzca wyścigu finałowego zostaje Mistrzem Polski Operatorów Forwarderów 2016.

 

Tor przeszkód składa się z pięciu konkurencji:

Parkur - Operator musi załadować 5 wałków z lewej i 5 z prawej strony forwardera do jego przestrzeni ładownej. Wałki muszą być ładowane pojedynczo, ale kolejność ładowania może być dowolna. 

 

Bramka - Zadaniem operatora jest wyciągnięcie 3 kłód o długościach ok. 5 m z bramek o wymiarach 0,5 x 0,5 m, ustawionych w połowie długości kłody. Warunkiem poprawnego wykonania zadania jest niepotrącenie bramki. Za każdą zniszczoną bramkę zawodnik musi załadować dwie dodatkowe kłody ułożone na legarach przy końcu tego fragmentu toru. Odbywa się to po zakończeniu tego zadania (tzn. po wyciągnięciu wszystkich trzech kłód). W przeciwnym razie zawodnik nie może rozpocząć kolejnej konkurencji - wieżyczki.

 

Wieżyczka - Zawodnik ma za zadanie ułożyć wieżyczkę z 4 klocków o średnicy od 25 do 50 cm i długości 40 cm. Klocki przed rozpoczęciem zadania są ułożone w pozycji pionowej. Jeśli operator przewróci klocek, konieczne jest podniesienie go z pozycji leżącej za pomocą chwytaka. Wieżyczka musi stać stabilnie do momentu powrotu chwytaka do skrzyni ładownej. Dopiero po zaliczeniu przez sędziego pomocniczego można przejechać na kolejne stanowisko - z konkurencją finałową.

 

Załadunek - Ostatnia konkurencja polega na załadunku 5 kłód z lewej lub prawej strony maszyny - w zależności od toru. Aby zaliczyć zadanie należy chwycić ostatnią oznaczoną kłodę, ale nie ładować jej (!), gdyż jest na stałe przymocowana. Operator, który jako pierwszy obejmie kłodę chwytakiem wygrywa pojedynek i kończy się dla niego pomiar czasu.

 

Szczegółowy opis eliminacji i biegów finałowych dostępny jest na stronie:   http://www1.up.poznan.pl/mpof/2016/eliminacje/konkurencje

 

Ważne terminy:

22. czerwca - 15. sierpnia 2016 - termin nadsyłania zgłoszeń - przejdź do formularza >>>

do 23. sierpnia 2016 - termin dokonania opłaty wpisowej (zawodnicy zostaną indywidualnie powiadomieni o numerze konta bankowego)

26. sierpnia  2016 - termin opublikowania listy zakwalifikowanych uczestników

2. września 2016 - Mistrzostwa w Janowie Lubelskim

 

Aktualne informacje dotyczące mistrzostw dostępne są na stronie: http://www1.up.poznan.pl/mpof/2016/

 

Organizatorami mistrzostw są: Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o., Katedra Techniki Leśnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Forex Polska Sp. z o.o., Arcon Polska Sp. z o.o., Profesjonalne Maszyny Leśne Sprzedaż i Serwis sp. z o.o. oraz Kopa-Kamiński Maszyny Leśne Sp. z o.o.

 

Mistrzostwa Polski Operatorów Forwarderów 2016 odbywać się będą pod patronatem medialnym portalu Drewno.pl.

II Mistrzostwa Polski Operatorów Forwarderów - Trwają zapisy zawodników (Zdjęcia: 2)

II Mistrzostwa Polski Operatorów ForwarderówUstawianie wieżyczki to jedna z konkurencji Mistrzostw Operatorów Forwarderów

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz