/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MATERIAŁY DREWNOPOCHODNE

Kinglet 3 głównym udziałowcem Sklejki-Pisz

Autor: oprac. red
Źródło: Paged
Data: 2016-06-23


Zarząd Paged SA poinformował o zawarciu 21. czerwca umowy z Kinglet 3 Sp. z o.o., na mocy której Paged wniósł aportem 62,01% akcji spółki Sklejka-Pisz Paged SA z siedzibą w Piszu.

Fabryka Sklejki w PiszuFabryka Sklejki w PiszuFot. Sklejka-Pisz Paged

Kinglet 3 jest nową spółką celową w Grupie Paged całkowicie zależną od Paged SA. Zgodnie z komunikatem Kingllet3 zostanie wykorzystana do uporządkowania aktywów Grupy. Wartość aportu w postaci 172.883.322 akcji Sklejka-Pisz Paged SA to ponad 550,7 mln zł.

 

Po wniesieniu aportu Kinglet 3 sp. z o.o. stała się głównym akcjonariuszem Sklejki Pisz. Paged SA posiada wciąż 20,00% kapitału zakładowego Sklejka Pisz, które nie mogły być przedmiotem aportu, gdyż stanowią zabezpieczenie spłaty obligacji wyemitowanych przez Paged SA w 2012r. i ich zbywalność jest ograniczona. 

 

Akcjonariuszem Sklejki Pisz jest również Paged Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (jednostka w 100% zależna od Paged SA), która posiada 16,70% jej kapitału.

 

Jak informuje zrząd Paged SA, przeniesienie własności pakietu akcji Sklejka Pisz na Kinglet 3 jest pierwszym krokiem w kierunku realizacji projektu restrukturyzacji kapitałowo-własnościowej, dotyczącej segmentu sklejkowego Grupy Paged. W konsekwencji realizacji tego projektu, pakiet akcji spółek segmentu sklejkowego, tj. pakiet 78,71% akcji  Sklejka-Pisz  Paged S.A. z siedzibą w Piszu oraz pośrednio pakiet 100% akcji  Paged-Sklejka  S.A. z siedzibą w Morągu (spółka ta jest w 100% zależna od  Sklejka-Pisz  Paged S.A.), zostanie przeniesiony do dedykowanego dla Grupy Paged funduszu inwestycyjnego zamkniętego utworzonego i zarządzanego przez wybrane przez Spółkę Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. FIZ stanowić będzie w Grupie Paged wyodrębniony podmiot dedykowany do przyszłej działalności inwestycyjnej Grupy.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz