/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
LEŚNICTWO

O brazylijskich lasach na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

Drewno.pl

Autor: oprac. red
Źródło: Drewno.pl
Data: 2016-06-22


16. czerwca na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu odbyła się interesująca prezentacja na temat brazylijskich lasów tropikalnych, którą przygotował i poprowadził Isaias Emilio Paulino do Carmo.

Isaias Paulino do Carmo podczas wykładu na temat lasów tropikalnych BrazyliiIsaias Paulino do Carmo podczas wykładu na temat lasów tropikalnych BrazyliiFot. D.Jabłoński

Isaias Emilio Paulino do Carmo jest Brazylijczykiem. Ukończył studia leśne na Universidade Federal de Lavras, UFLA, (Brazylia). Obecnie przebywa w Polsce na stażu doktoranckim. 

 

Warto przypomnieć, że Brazylia zajmuje obszar ponad 8,5 mln km2, a lasy stanowią ok. 60% powierzchni tego kraju. Dla porównania powierzchnia Polski to 0,3 mln km2, a Europy 10,2 mln km2 (z czego prawie 4 mln km2 to europejska części Rosji).

 

Przeprowadzony wykład obejmował informacje dotyczące leśnictwa w Brazylii. W ciekawy sposób przybliżone zostały różnorodne środowiska leśne, które w zdecydowanej większości zaliczane są do lasów tropikalnych wraz z omówieniem klimatycznych przyczyn ich zróżnicowania. W trakcie wykładu przedstawione zostały również zasady gospodarki leśnej, w tym pozyskiwania drewna, jakie obowiązują w Brazylii oraz zagadnienia związane z nielegalnym wylesianiem terenów. 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz