/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Komisja Europejska zgodziła się na przejęcie zakładów produkcyjnych IKEA

Komisja Europejska

Autor: oprac. pks
Źródło: Komisja Europejska
Data: 2016-06-20


Komisja Europejska wydała decyzję o niewyrażaniu sprzeciwu w sprawie przejęcia zakładów produkcyjnych należących do INGKA Holding - spółki należącej do grupy IKEA.

Komisja Europejska zgodziła się na przejęcie zakładów produkcyjnych IKEAKomisja Europejska zgodziła się na przejęcie zakładów produkcyjnych IKEAFot. D.Jabłoński

Obie strony transakcji zarejestrowane są w Holandii. W ramach przeprowadzonej analizy, Komisja oceniła relacje między zaangażowane w umowę firmy, stwierdzając, że obie spółki stanowią odrębne przedsiębiorstwa w rozumieniu unijnego prawa dotyczącego koncentracji. Komisja stwierdziła, że ​​planowana transakcja nie wzbudza obaw o konkurencję, ponieważ nie zmieni znacząco struktury rynku. Stroną nabywającą zakłady jest bowiem Inter IKEA Holding - inna spółka grupy IKEA. 

 

Dokumentacja w sprawie tej transakcji została zbadana przez Komisję w ramach uproszczonej procedury mającej zastosowanie do najmniej problematycznych przypadków dotyczących prawa konkurencji.

 

INGKA Holding to spółka, która dotychczas zajmowała się rozwojem, produkcją i łańcuchem dostaw szerokiego asortymentu dostępnego w sieci IKEA, w tym produkcją i sprzedażą płyt wiórowych. Z kolei Inter IKEA Holding to spółka zależna od Inter IKEA Systems, która jest właścicielem IKEA Concept i odpowiada za światową sieć franczyzy, w ramach której działają sklepy IKEA.

 

Wstępna umowa dotycząca zmiany struktury właścicielskiej zawarta została rok temu przez INGKA Holding i Inter IKEA Systems uzgodniły przeniesienie zakładów produkcyjnych należących do INGKA do grupy Inter IKEA. Zdaniem zarządu grupy IKEA, działania mają na celu uproszczenia i usprawnienia systemu franczyzowego IKEA, który stworzy lepsze warunki do dalszego rozwoju firmy.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz