/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
BUDOWNICTWO

Gryf Gospodarczy dla firmy STEICO

STEICO

Autor: STEICO
Źródło: STEICO
Data: 2016-06-10


Firma STEICO otrzymała nagrodę "Gryf Gospodarczy". Okazała się bezkonkurencyjna w kategorii dużych przedsiębiorstw nie tylko dzięki świetnym wynikom finansowym, lecz także zaangażowaniu w rozwój regionu.

Gryf Gospodarczy dla firmy STEICOGryf Gospodarczy dla firmy STEICOFot. STEICO

Działalność firmy STEICO, producenta nowoczesnych i ekologicznych materiałów drewnopochodnych, po raz kolejny została doceniona przez władze samorządowe. Spółka została laureatem konkursu o Nagrodę Pomorską „Gryf Gospodarczy” w kategorii duże przedsiębiorstwo. Do tegorocznej, 17. edycji konkursu zgłoszonych zostało aż 27 firm z regionu.

Doceniona w konkursie firma STEICO nie tylko stale inwestuje w rozwój swoich fabryk i budowę kolejnych linii technologicznych. W lipcu ub.r. uruchomiona została pierwsza w Polsce fabryka LVL, gdzie zatrudnienie znalazło 160 osób. Inwestor angażuje się także w inicjatywy mające podnosić kwalifikacje zawodowe lokalnej młodzieży, pozwalające jej w przyszłości podjąć pracę zawodową. Z inicjatywy spółki w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnej Wodzie utworzona została klasa, w której młodzież jest przyuczana do zawodu stolarza z gwarancją zatrudnienia po zakończeniu nauki w fabryce wytwarzającej nowoczesne drewno inżynieryjne STEICO LVL. Już w trakcie nauki uczniowie otrzymają wynagrodzenie i mają zapewniony bezpłatny dowóz do firmy. W styczniu br. otwarta została pierwsza Akademia STEICO dla uczniów szkół budowlanych w Gdańsku, w której młodzież zdobywa praktyczne umiejętności profesjonalnego montażu energooszczędnych domów w technologii STEICO.

Podczas Gali Finałowej w Dworze Artusa w Gdańsku, podczas której wręczono statuetki „Gryfa Gospodarczego 2016”, Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego podkreślił, iż jest to szczególny konkurs, w którym nagradzane są firmy z regionu, ale działające często na rynku krajowym i zagranicznym.

- Firmy poddawane są wnikliwej ocenie, audytowi, dzięki czemu wyróżnienie jest cenione w środowisku gospodarczym – powiedział Mieczysław Struk. – Statuetkami nagradzane są nie tylko firmy zwiększające swoje wyniki finansowe, ale też mające na uwadze potrzeby lokalnych społeczności.

- Gryf Gospodarczy to dla nas bardzo prestiżowe wyróżnienie, które cieszy i utwierdza w przekonaniu, że nawet jeśli produkuje się wyroby, które trafiają na krańce świata, to trzeba działać i myśleć lokalnie, bo to od ludzi z Pomorza, pracowników, samorządowców zależy w dużej mierze dobra atmosfera dla rozwoju tego przedsięwzięcia – mówi Steffen Zimny, prezes zarządu STEICO Sp. z o.o. – W przypadku fabryki w Czarnej Wodzie ta atmosfera współpracy jest wzorowa i mamy nadzieję, że nadal będzie przynosiła obustronne korzyści.

Statuetka „Gryfa Gospodarczego" jest jedną z najbardziej cenionych regionalnych nagród gospodarczych, przyznawaną wspólnie przez organizacje samorządu gospodarczego i władze województwa pomorskiego.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz