/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Andrewex przejął tartak w Szwecji

Autor: oprac. red
Źródło: Puls Biznesu
Data: 2016-06-02


Andrzej Opłatek, właściciel znanych na krajowym rynku drzewnym firm Andrewex i ABWood kupił zakład przerobu drewna w Szwecji.

Tartak i zakład przerobu drewna w TvärskogTartak i zakład przerobu drewna w TvärskogFot. Google Maps

Andrewex Tvärskog Timber AB to spółka, która przejęła od szwedzkiej grupy Rörvik Timber zamknięty na początku roku tartak i zakład przerobu drewna zlokalizowany w  miejscowości Tvärskog (Szwecja). Przyczyną zamknięcia zakładu był brak opłacalności produkcji spowodowany wysokimi cenami surowca, spadkiem cen tarcicy, utratą klientów z krajów arabskich (ok. 20% sprzedaży) oraz dużą konkurencją na rynku lokalnym.

Przejęty przez Andrewex zakład posiada moce przerobowe rzędu 300.000 m3 drewna okrągłego rocznie. Wyposażony jest w suszarnie tarcicy oraz linię produkcyjną KVH (drewno konstrukcyjne lite, łączone na długość). Na koniec 2015r. w tartaku pracowały 43 osoby.

Według wypowiedzi przedstawicieli firmy Andrewex, oferta drewna KVH uzupełni portfel wyrobów spółki kierowanych dla budownictwa, tarcica produkowana w Szwecji wykorzystana zostanie również przez ABWood do produkcji mebli realizowanej na zlecenie IKEA.

W Polsce do spółki Andrewex specjalizującej się w produkcji programu ogrodowego oraz wielkowymiarowych konstrukcji drewnianych należą zakłady w Cierpicach, Piętnie, Żeroniczkach. Spólka ABWood, która jest dostawcą mebli dla IKEA, posiada tartak i zakład produkcji mebli w Sławnie. Łącznie w polskich zakładach należących do grupy zatrudnionych jest ok. 1600 osób.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz