DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Deska barlinecka Maestro

Barlinek SA

Autor:
Źródło: Barlinek SA
Data: 2003-09-17


Firma Barlinek S.A. wprowadziła nową, opartą na polskiej myśli technicznej, drewnianą podłogę, której konstrukcja umożliwia bardzo szybki i prosty montaż, demontaż oraz układanie na ogrzewaniu podłogowym. Deska barlinecka Maestro to czyste piękno naturalnego drewna, a przy zakupie i eksploatacji wielka oszczędność czasu i pieniędzy.

Deska barlinecka Maestro posiada system barclick - unikatowe, chronione patentem złącze stworzone przez specjalistów firmy Barlinek S.A. Barclick umożliwia bezklejowe łączenie desek poprzez przegubowe rozłączne połączenie na ich krawędziach wzdłużnych. Zespolenie odbywa się za pomocą specjalnie wyprofilowanych wpustów i odpowiadających im kształtem wypustów. Dzięki nim deski zostają ze sobą połączone i automatycznie zablokowane. System montażu barclick jest niezwykle szybki i łatwy w opanowaniu także dla niedoświadczonego użytkownika. Nie wymaga specjalistycznych narzędzi, poza stosowanymi zwyczajowo przy montażu podłóg drewnianych. Posadzkę układa się łatwo także w trudno dostępnych miejscach, np. pod kaloryferami.

Prostota montażu to nie jedyna zaleta deski barlineckiej Maestro - nową podłogę z Barlinka układa się bez kleju. Daje to w razie potrzeby możliwość błyskawicznego demontażu (pomyłka przy układaniu) i ułożenia na nowo. Nie jest to proste w przypadku klasycznego złącza pióro-wpust, kiedy to próba rozłączenia uprzednio sklejonych krawędzi może zakończyć się zepsuciem złącza. Wykluczenie klejenia pozwala ponadto na uniknięcie zdarzających się zabrudzeń oraz oszczędza czas - nie czekając na wyschnięcie kleju, możemy ustawić meble tuż po zakończeniu montażu, pamiętając jednak o wcześniejszym zabezpieczeniu nóżek filcowymi podkładkami. Złącze barclick stabilnie i trwale spina podłogę.

Deska barlinecka Maestro znakomicie nadaje się jako posadzka na ogrzewanie podłogowe. Uniknięcie klejenia pozwala na lepszą pracę krawędzi desek. Nie ma obawy, że któraś ze sklejonych krawędzi zostanie nadmiernie obciążona zsumowanymi naprężeniami, co spowoduje pęknięcie blokowe w postaci widocznej szczeliny. W przypadku podłogi Maestro, naturalnie spasowane deski pracują podczas zmian temperatury wzajemnie równoważąc skurcze i rozkurcze. Deska barlinecka Maestro nadaje się na każde równe, suche i twarde podłoże. Po montażu zalecane jest zabezpieczenie krawędzi desek poprzez wtarcie środka pielęgnacyjnego Protektor, który impregnuje, nie sklejając złącz, zabezpieczając je przed szkodliwym działaniem wilgoci.

Nowa deska barlinecka Maestro produkowana jest w wersji trzylamelowej, z trzema rzędami klepek (lamelek) na szerokości deski. Produkt dostępny jest w kilku odmianach warstwy licowej, tj.: buk naturalny, buk parzony, dąb, dąb czerwony oraz jesion i jego asortyment będzie rozszerzany. Gwarancja na deskę barlinecką Maestro obejmuje 25 lat, pod warunkiem jej prawidłowego montażu i eksploatacji.

Wymiary deski barlineckiej Maestro to: 2200x207x15 mm. Sugerowana przez producenta cena brutto waha się od 112,80 do 202,65 PLN/m2 zależnie od gatunku drewna z jakiego zbudowana jest warstwa licowa. Deskę barlinecką Maestro można nabyć w 150 autoryzowanych salonach sprzedaży oraz w najlepszych sieciach supermarketów budowlanych na terenie całego kraju.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz