/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PŁYTY DREWNOPOCHODNE

Pfleiderer negocjuje kupno fabryki płyt wiórowych

Drewno.pl

Autor: oprac. dja
Źródło: Drewno.pl
Data: 2016-05-19


Pfleiderer Grajewo poinformował o podpisaniu umowy dotyczącej wyłączności na prowadzenie rozmów z niemiecką firmą Nolte w sprawie zakupu zakładu produkcji płyt wiórowych w Germersheim (Niemcy).

Zakład produkcji płyt wiórowych i fabryka mebli w GermersheimZakład produkcji płyt wiórowych i fabryka mebli w GermersheimFot. Nolte

Umowę podpisała w dn. 13. maja br. spółka zależna od Pfleiderer Grajewo - Pfleiderer Holzwerkstoffe GmbH z siedzibą w Neumarkt (Niemcy) z Nolte SE z siedzibą w Germersheim (Niemcy). Przedmiotem negocjacji są warunki zakupu od Nolte Holzwerkstoffe GmbH & Co. KG, (spółki zależnej Nolte SE), fabryki płyt wiórowych w Germersheim. 

 

Zarząd Pfleiderera poinformował, że negocjacje są w toku, a o ich rezultacie poinformuje w osobnym komunikacie. Grupa Nolte o chęci sprzedaży zakładu płyt wiórowych informowała już w ubiegłym roku. Zgodnie z deklaracjami zarządu firma chce skoncentrować się na produkcji mebli.

 

Fabryka płyt wiórowych w Germersheim zajmuje się produkcją płyt wiórowych przeznaczonych do produkcji mebli na potrzeby własne grupy Nolte oraz obecnych na rynku pod marką Maxx. Zdolność produkcyjna zakładu wynosi ok. 550 tys. m3 płyt rocznie przy zatrudnieniu ok. 200 osób.

 

Grupa Nolte to niemiecki holding spółek działających w przemyśle drzewnym i meblarskim, których aktywność obejmuje zagadnienia związane z pozyskaniem surowca drzewnego, produkcją płyt drewnopochodnych oraz produkcją i montażem mebli. Nolte specjalizuje się m.in. w produkcji  mebli kuchennych i mieszkaniowych. Grupa notuje obroty przekraczające 500 mln euro i zatrudnia ok. 3000 pracowników.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz