/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
Regały wysięgnikowe do handlu artykułami drewnianymi

Holzwerkstoffe Gfeller: więcej miejsca w magazynie i wyższa wydajność

OHRA

Autor: OHRA
Źródło: OHRA
Data: 2016-05-18


Szwajcarska spółka Holzwerkstoffe Gfeller AG z siedzibą w Landquart powiększyła swój magazyn wykorzystując regały wysięgnikowe marki OHRA. Oferują one wymaganą elastyczność składowania i umożliwiają dzięki swojej masywnej budowie na wykorzystanie składu na wysokość do 6,7 metrów.

Regały wysięgnikowe do handlu artykułami drewnianymiRegały wysięgnikowe do handlu artykułami drewnianymiFot. OHRA

Firma Gfeller jestem jednym z liderów w handlu artykułami drewnianymi w szwajcarskim kantonie Graubünden. To należące do Woodpecker Holding przedsiębiorstwo zalicza się wraz ze swoimi spółkami-córkami do największych dostawców materiałów do stolarni w Szwajcarii. Rozszerzenie asortymentu i wprowadzenie nowych produktów wymagało rozbudowy istniejącego magazynu. Należało przy tym zoptymalizować procesy w magazynie, aby lepiej wykorzystać dostępną powierzchnię magazynową i uzyskać większą wydajność. Firma zdecydowała się w tym celu na powiększenie systemu istniejących regałów.

Ponieważ magazyn ma zapewnić miejsce do składowania najróżniejszych płyt – litych, ISB, wiórowych, MFP, sklejek jak również delikatnych płyt fornirowanych, konieczne było stworzenie wielofunkcyjnego systemu regałowego. Firma Gfeller powiększyła dlatego istniejący magazyn w regały wysięgnikowe marki OHRA: Przedsiębiorstwo z siedzibą w niemieckim Kerpen jest europejskim liderem w produkcji regałów wysięgnikowych. Wszystkie elementy nośne regałów są wykonane z pełnościennej, walcowanej na ciepło stali. Stabilna konstrukcja pozwala na lepsze wykorzystanie powierzchni magazynu na wysokość i zastosowanie wąskich przejść. W składzie Gfeller zastosowano wsporniki o wysokości ponad 7 metrów, co pozwoliło na magazynowanie towarów na dziewięciu poziomach.

Kolejną ważną cechą regałów wysięgnikowych OHRA jest ich uniwersalne zastosowanie: ramiona wysięgnikowe są bowiem zawieszone na wspornikach w siatce 100 milimetrów, nie są skręcone lub zespawane. Ramiona mogą być przestawiane bez narzędzi – dzięki temu regały można szybko dostosować do nowych warunków.

Gfeller zainwestowała łącznie około 100.000 euro w rozszerzenie magazynu. Siedem różnej długości rzędów jedno- i dwustronnych regałów zapewnia znacznie więcej miejsca i umożliwia wydajniejsze procesy w magazynie. Dzięki różnym długościom ramion 1.850, 2.000 i 2.500 milimetrów oraz nośności 1.000 kilogramów (lub 850 kilogramów w przypadku ramion o długości 2.5 metra) można był wykonać regały dostosowane do miejscowych warunków oraz różnych składowanych towarów. 

O firmie Holzwerkstoffe Gfeller:
Przedsiębiorstwa spółki holdingowej Woodpecker Holding AG działają w handlu wysokiej jakości artykułów drewnianych od ponad 80 lat. Należą do nich oprócz Holzwerkstoffe Gfeller AG pięć innych firm. Każda z nich ma odrębną osobowość prawną, ale wszystkie w grupie przywiązują dużą wagę do samodzielności i są silnie zakorzenione w regionie. Odzwierciedla się to również w asortymencie, W którym znajdują się produkty, na które jest popyt w regionie. Firma Gfeller zatrudnia łącznie 40 pracowników i ma obroty na poziomie 27 milionów CHF.

O firmie OHRA:
Przedsiębiorstwo OHRA Regalanlagen GmbH mieszczące się w Kerpen koło Kolonii oferuje systemy regałowe i magazynowe między innymi dla handlu w branży budowlanej, metalowej oraz drewnianej. OHRA, lider na rynku europejskim i specjalista w dziedzinie regałów wspornikowych wykorzystuje do produkcji systemów regałowych wyłącznie wysokiej jakości pełnościankowe, walcowane na gorąco, standardowe konstrukcje stalowe. Dzisiaj OHRA w stałym partnerstwie dostawców kompletnych magazynów oraz producentów techniki transportu bliskiego oferuje kompleksowe rozwiązania systemowe w obszarze regałów wspornikowych i paletowych, również jako generalny wykonawca. Powyższe portfolio uzupełniają zautomatyzowane rozwiązania z urządzeniami obsługi regałów, stacjami kompletowania zleceń i swobodnie konfigurowalnym oprogramowaniem magazynowym oraz komputerem dla przepływu towarów. OHRA reprezentowana jest przez własne biura dystrybucji w 13 krajach Europy.

Pozostałe informacje:

OHRA Regalanlagen GmbH
www.ohra.pl
http://regalywspornikowe.pl/
Polska północna: +48 663905555
Polska południowa: +48 605970505
Email: info@regalywspornikowe.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz