/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MEBLARSTWO

CBA zatrzymało współwłaściciela Grupy Nowy Styl

Drewno.pl

Autor: oprac. dja
Źródło: Drewno.pl
Data: 2016-05-11


-W związku z informacjami podanymi przez media, pragniemy poinformować, że dziś w godzinach porannych funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego dokonali zatrzymania Pana Jerzego Krzanowskiego współwłaściciela Grupy Nowy Styl - napisał w wydanym komunikacie Adam Krzanowski, prezes zarządu Nowy Styl sp. z o.o.

CBA zatrzymało współwłaściciela Grupy Nowy StylCBA zatrzymało współwłaściciela Grupy Nowy StylFot. CBA

"Chcemy jednocześnie podkreślić, że spółka współpracuje z organami państwowymi w celu szybkiego wyjaśnienia spraw będących przedmiotem prowadzonego postępowania" - czytamy dalej.

Zatrzymanie ma związek z dzisiejszą akcją CBA, w które zatrzymano sześć osób.

-CBA zatrzymało byłą wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu Patrycję Z., wiceprezesa zarządu i współwłaściciela Grupy Nowy Styl Jerzego K., prezesa Wasko SA Wojciecha W. oraz 3 inne osoby - powiedział PAP Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA. -Sprawa ma związek z przyjmowaniem i wręczaniem korzyści majątkowych oraz tzw. praniem brudnych pieniędzy i dotyczy lat 2014 i 2015 - dodał.

Z kolei Prokuratura Krajowa poinformowała, że śledztwo dotyczy "korupcji związanej z bezprawnym załatwianiem spraw w jednej z instytucji państwowych oraz w krajowej jednostce organizacyjnej dysponującej środkami publicznymi". 

Wszystkim zatrzymanym zostały przedstawione zarzuty korupcyjne. -Dotyczą one zarówno wręczania jak i przyjmowania korzyści majątkowych i osobistych, a także pośredniczenia – w zamian za korzyści majątkowe lub osobiste – w bezprawnym załatwianiu spraw. - informuje prokuratura.

Grupa Nowy Styl jest jednym z największych na świecie producentów mebli biurowych


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz