DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Karlino. Fabryka na sprzedaż

Autor: dr
Źródło: Głos Pomorza
Data: 2003-04-22


Ocalą miejsca pracy?
Dwie firmy, które starały się o kupno Płyt-Karlino, nie spełniły podstawowych warunków: nie zagwarantowały, że zachowają w zakładzie produkcję i dadzą pracę dotychczasowej załodze. Fabryka wciąż więc czeka na gospodarza.

Płyty-Karlino - niegdyś największy pracodawca w powiecie białogardzkim - zbankrutowały w kwietniu ubiegłego roku. Od tego czasu zakładem zarządza syndyk. W marcu br. wystawił fabrykę na sprzedaż. Do Sądu Gospodarczego w Koszalinie wpłynęły dwie oferty. - Poważna, od szczecineckiego Kronospanu (do niedawna największego konkurenta Płyt- przyp. red.) i mniej poważna, od małej firmy handlującej wyrobami z drewna spoza regionu, której właściciele prosili o anonimowość - mówi syndyk Jan Kozłowski, dodając, że odrzucił obie i unieważnił przetarg. Kronospan nie zagwarantował bowiem, że zachowa w zakładzie produkcję i da pracę dotychczasowej załodze. - W ofercie była tylko obietnica, a to za mało – wyjaśnia syndyk. Inna firma (spoza regionu) zaproponowała zbyt małą cenę. - śmiesznie niską i absolutnie nie do przyjęcia.

Kozłowski ma nadzieję, że sprzeda Płyty w kolejnym przetargu, który ogłosi nie wcześniej niż za pół roku. Dlaczego tak późno? Przede wszystkim dlatego, że Kronospan, który jest wciąż zainteresowany kupnem Płyt, zlecił firmie konsultingowej kontrolę sytuacji finansowej zakładu. - A to potrwa - twierdzi syndyk, dodając, że chce też dać czas na zapoznanie się z zakładem trzem innym firmom. Zapewnia jednak, że karliński zakład sprzeda tylko solidnemu inwestorowi. - Nie spieszę się, bo fabryka działa dobrze. Nie ma obaw, że będę musiał wstrzymać produkcję i zwalniać załogę - mówi.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz