/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Misja branżowa polskiego przemysłu drzewnego do Dubaju

Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego

Autor: oprac red.
Źródło: Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego
Data: 2016-04-21


W dniach 3. do 7. kwietnia odbyła się Misja Branżowa Polskiego Przemysłu Drzewnego do Zjednoczonych Emiratów Arabskich organizowana przez Polską Izbę Gospodarczą Przemysłu Drzewnego. W jej ramach uczestnicy misji odwiedzili targi WoodShow w Dubaju oraz mieli okazję zapoznać się m.in. z możliwościami inwestycji w specjalnej strefie ekonomicznej.

Uczestnicy misji branżowej w DubajuUczestnicy misji branżowej w DubajuFot. PIGPD

Organizacja misji to efekt napływających od dłuższego czasu do PIGPD zapytań dotyczących możliwości zorganizowania takiego wyjazdu. Na zaproszenie Izby odpowiedziało kilkanaście firm z całej Polski. Do Dubaju wyjechali przedstawiciele firm: Aspi, BHZ Polskie Drewno, Drew Tom, Fenix Metal, Jagram,  Karo, KPPD, Łąccy, Mardom, Poltarex, Sklejka Eko, Stowarzyszenie Epal oraz Expo Mazury - łącznie ponad dwadzieścia osób.
 
Uczestników misji przywitał osobiście Dawood Al Shezawi, Dyrektor targów WoodShow. Członkowie grupy uczestniczyli w spotkaniach B2B, zostali przyjęci przez przedstawicieli Dubajskiej Izby Gospodarczej oraz mieli możliwość odwiedzenia i zapoznania się z ofertą specjalnej strefy ekonomicznej w Ras Al Khaimah. Na rozmowy z polskimi przedsiębiorcami przybyli przedstawiciele wielu firm i instytucji z Dubaju. Wydarzenie honorowym patronatem objęła Ambasada Polski w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Dubaj, a w zasadzie Zjednoczone Emiraty Arabskie, to od lat ogromny plac budowy. W 2020 roku odbędzie się tu wystawa Expo, której perspektywa dodatkowo napędza boom budowlany. Realizowanych jest dziesiątki inwestycji: liczne hotele, dwa nowe lotniska, wiele nowych siedzib firm itp. Powoduje to ogromny popyt na materiały wykończeniowe, w tym te produkowane  z drewna oraz na drewno konstrukcyjne. Intensywnie rozwija się też lokalny przemysł meblarski.

Przemysł drzewny w ZEA w ciągu siedmiu lat wzrośnie o ponad 120%Przemysł drzewny w ZEA w ciągu siedmiu lat wzrośnie o ponad 120%Fot. PIGPD

Zjednoczone Emiraty Arabskie nie posiadają własnych lasów, cały popyt na drewno pokrywany jest importem, głównie z Niemiec, Rumunii, Chin, Rosji, Tajlandii i Malezji. Jednocześnie drewno jest doceniane i postrzegane jako znakomity, choć nieodkryty do końca materiał. Według organizatorów targów WoodShow przemysł drzewny w Emiratach w ciągu najbliższych siedmiu lat wzrośnie o ponad 120%.

Przed Polską otwiera się niesamowita szansa aby zaistnieć na tamtejszym rynku. Rynek wymagający, stawiający na jakość i rzetelność, ale z ogromnymi możliwościami. Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego zaprasza do współpracy firmy zainteresowane wejściem na rynek ZEA i nie tylko. Znakomite położenie, niesamowicie rozrośnięte  połączenia lotnicze, udogodnienia dla rozpoczynających biznes w Emiratach powodują, że kraj ten ma ogromny wpływ na cały rejon Zatoki Perskiej. To ponad trzysta milionów potencjalnych klientów, a wliczając Indie i Pakistan dochodzi dodatkowy miliard.

Misja branżowa polskiego przemysłu drzewnego do Dubaju (Zdjęcia: 4)

Uczestnicy misji branżowej w DubajuPrzemysł drzewny w ZEA w ciągu siedmiu lat wzrośnie o ponad 120% Misja Branżowa Polskiego Przemysłu Drzewnego do Zjednoczonych Emiratów Arabskich Misja Branżowa Polskiego Przemysłu Drzewnego do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz