/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TECHNOLOGIE MASZYNY NARZĘDZIA

sia Abrasives przejmuje polskiego partnera - spółkę BTS

Autor:
Źródło: Bosch
Data: 2016-04-21


Należąca do Grupy Bosch spółka sia Abrasives AG z siedzibą w Frauenfeld, w Szwajcarii, planuje przejąć udziały swojego polskiego partnera, spółki BTS (Biuro Technologiczne) z siedzibą w Goleniowie. Umowy w tej sprawie zostały podpisane 19 kwietnia 2016r.

sia Abrasives przejmuje polskiego partnera - spółkę BTSsia Abrasives przejmuje polskiego partnera - spółkę BTSFot. sia Abrasives

BTS zatrudnia około 100 pracowników i od ponad 25 lat jest partnerem spółki sia Abrasives odpowiedzialnym za konfekcjonowanie i lokalną dystrybucję systemów szlifowania w Polsce i w krajach bałtyckich. Strony uzgodniły, że kwota transakcji nie zostanie podana do publicznej wiadomości, a sama transakcja wymaga jeszcze akceptacji odpowiednich organów antymonopolowych.

Spółka BTS posiada szerokie doświadczenie w produkcji i magazynowaniu oraz dobre połączenia logistyczne. Planuje stopniowo rozszerzać swoją działalność prowadzoną dla sia Abrasives, a także przejąć produkcję systemów szlifowania oraz magazynowania  materiałów bazowych, które obecnie są zlokalizowane w Szwajcarii.

-BTS jest od wielu lat naszym niezawodnym i odnoszącym sukcesy partnerem. Akwizycja spółki zapewni nam utrzymanie wysokiej jakości konwersji systemów szlifowania. Równocześnie spółka sia Abrasives ugruntuje swoją pozycję wiodącego dostawcy systemów szlifowania na rosnącym rynku Europy Wschodniej - powiedział Martin Küper, dyrektor generalny spółki sia Abrasives w Frauenfeld.

sia Abrasives przejmuje polskiego partnera - spółkę BTSsia Abrasives przejmuje polskiego partnera - spółkę BTSFot. sia Abrasives

-Firma sia Abrasives zawsze była w naszym DNA, od początku rozwijaliśmy BTS przy wsparciu szwajcarskich partnerów, kładąc nacisk na jakość, technologię i rzetelność wobec kontrahentów. Po 25 latach współpracy staniemy się pełnoprawnym członkiem rodziny sia Abrasives. Dla naszych klientów oznacza to bieżący dostęp do wyjątkowych szwajcarskich osiągnięć w zakresie systemów szlifowania. Z kolei dla Goleniowa i całego regionu oraz dla pracowników i ich rodzin jest to szansa na rozwój i ważny krok w kierunku przyszłości - dadaj Piotr Jaszczak, Prezes Zarządu BTS Sp. z o.o.

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od roku 1992 i jest reprezentowana przez 3 spółki: Robert Bosch Sp. z o.o., Bosch Rexroth Sp. z o.o. oraz BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. Bosch prowadzi w Polsce działalność w 4 lokalizacjach: Warszawie (siedziby spółek), Wrocławiu, Łodzi i Rzeszowie (fabryki). W 2014 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót w wysokości 2,6 mld złotych i zatrudniała ok. 4200 pracowników (na dzień 1.04.2015).

sia Abrasives przejmuje polskiego partnera - spółkę BTS (Zdjęcia: 4)

sia Abrasives przejmuje polskiego partnera - spółkę BTSsia Abrasives przejmuje polskiego partnera - spółkę BTSsia Abrasives przejmuje polskiego partnera - spółkę BTSsia Abrasives przejmuje polskiego partnera - spółkę BTS

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz