/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
USŁUGI LEŚNE

Nagroda za wskazanie sprawcy podpalenia maszyn leśnych w Tokarzewie

Autor: oprac red.
Źródło: Unilas
Data: 2016-04-20


20 tysięcy złotych nagrody wyznaczono za wskazanie sprawcy podpalenia maszyn leśnych należących do firmy Unilas. Poszukiwaniem sprawcy zajmuje się Policja oraz biuro detektywistyczne Krzysztofa Rutkowskiego.

Zniszczonych maszyn nie da się naprawićZniszczonych maszyn nie da się naprawićFot. KP PSP Ostrzeszów

Do pożaru, w wyniku którego spłonęły maszyny należące do Unilasu - harvester i forwarder - warte 1,5 mln zł, doszło 12. kwietnia około godziny 3.00 w nocy. Maszyny zaparkowane były na prywatnej posesji w miejscowości Tokarzew k. Ostrzeszowa (Wielkopolska).

Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia i poszukiwaniem sprawcy zajmuje się Policja. Właściciele firmy korzystają również z usług biura detektywistycznego Krzysztofa Rutkowskiego.

Podpalenie maszyn to nie pierwszy akt wandalizmu z jakim spotkała się firma Unilas. Kilka dni wcześniej metalowy pręt wbity w drzewo na miejscu prowadzonych przez przedsiębiorstwo prac leśnych uszkodził głowicę harvestera.

Fot. KP PSP OstrzeszówStrata maszyn może doprowadzić do utraty zawartego przez firmę kontraktu z Lasami Państwowymi. W końcu ubiegłego roku Unilas wygrał trzyletni przetarg na usługi leśne o wartości 33 mln zł. Bez maszyn, które uległy spaleniu, najprawdopodobniej nie będzie mógł go zrealizować.

-Ze względu na dużą wydajność tych urządzeń nie da się ich zastąpić ludzką pracą. Jutro wykonywane będą oględziny przez dealera tych maszyn. Według naszej oceny są one nie do odzyskania - powiedział podczas konferencji prasowej Krzysztof Reśliński, współwłaściciel firmy.

Za pomoc w ustaleniu sprawcy wyznaczono nagrodę: 20 tys. zł. Osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę na ten temat mogą kontaktować się pod numerem telefonu: 600 007 007.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Konkurencja czy ekoterroryzm? [1]

Piotr k. [8]Odpowiedz na ten komentarz2016-04-21 06:49:33

Zgłoś nadużycie

Według Rutkowskiego w grę wchodzi jeszcze "zemsta" byłego pracownika

Dominik Jabłoński [433]Odpowiedz na ten komentarz2016-04-21 10:48:37

Zgłoś nadużycie

gwoździe, metal w drewnie [1]

witam,

czy ktoś wie, jak wygląda reklamacja na metal w drewnie. wiem, ze można reklamować , jak wygląda rozliczenie z lasami?

misiek [62]Odpowiedz na ten komentarz2016-04-22 10:30:39

Zgłoś nadużycie

Jeżeli udowodnisz, że kawałek metalu był w kłodzie oznakowanej przez LP

nie powinno być problemu. Przeklasyfikują Ci to drewno na D klasę i nawet jeżeli kompletnie nie masz co z niego zrobić, to już Twój problem. Dodatkowo zapłaciłeś za transport tego odpadu... Tak się "współpracuje" z organizacją o cechach mafii...

Janosik [64]Odpowiedz na ten komentarz2016-04-23 19:23:18

Zgłoś nadużycie

trochę ott ale...

z tego co pamiętam to w WO iglastym w WD ciało obce (metal) jest dopuszczalne a w liściastym trylko za zgodą stron. Raczej udowadniać na siłe nie trzeba. Wszystko zależy ile masz takiego drewna, czy może kupiłeś na aukcji gdzie była wzmianka o tym (często zdarza sie drewno z poligonów, starych stzrelnic czy jednostek wojskowych etc.). Ja w papierówce kilka lat temu miałem podobny problem, było około 100m3 drewna zwiezionego na plac, reklamacja uwzględniona surowiec odesłany na koszt n-ctwa, od tej pory brak takich problemów.

niepokorny [241]Odpowiedz na ten komentarz2016-04-23 21:49:44

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz